Pirmo poti pret Covid-19 saņēmis jau katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā saņēmuši 10,06% iedzīvotāju, liecina Nacionālās veselības dienesta dati.

Aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 saņēma 4697 cilvēki, savukārt vēl 1531 persona vakcinācijas ciklu noslēdza, saņemot otro devu. Kopumā otrdien, 20. aprīlī, sapotēti 6228 cilvēki.

Otro poti saņēmušo cilvēku skaits otrdien sasniedza otro lielāko rādītāju kopš vakcinācijas procesa sākuma. Lielāks tas bijis vien 2. februārī, kad otro devu saņēma 1673 cilvēki. Otrdien nepilna ceturtdaļa otro poti saņēmušo bija personas virs 60 gadu vecuma, vairāk nekā 240 sapotēto bija personas ar hroniskām slimībām, līdzīgs bijis arī vakcinēto ārstniecības personu skaits.

Pirmo poti pret Covid-19 saņēmis jau katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Apmēram trešdaļa otrdien pirmo poti saņēmušo bija cilvēki vecumā virs 60 gadiem, katrs ceturtais bija persona ar hroniskām slimībām. Otrdien pirmo vakcīnas devu saņēma arī vairāk nekā 730 izglītības iestāžu darbinieki.

“Šobrīd kopā vakcinācijas procesā ir izmantotas vairāk nekā 220 000 vakcīnu devas - gan pirmajām devām, gan otrajām devām, un šobrīd mēs varam redzēt, ka ārstniecības iestāžu darbinieki, ārstniecības personas un citas grupas ir saņēmušas 64 000 devas, sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki - vairāk nekā 12 000 devas, savukārt cilvēki vecumā virs 60 gadiem ir saņēmuši 92 000 devu tieši prioritāro grupu ietvaros šajā vecuma grupā. Un iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām - vairāk nekā 35 000 devu,” informēja Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda.

Līdz šim vakcinācijas procesu, saņemot pirmo poti, sākuši 10,06% Latvijas iedzīvotāju, savukārt

abas vakcīnas devas saņēmuši 1,6% iedzīvotāju.

Komentējot šos datus, premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja, ka vakcinācija Latvijā sāk ieiet labās sliedēs: “Sistēmas ir uzstādītas, vakcīnas tagad valstī ienāk un pieaugošā daudzumā ir gaidāmas uz priekšu. Ļoti svarīgi, lai šis process turpinātos un tempi paātrinātos.''

Vienlaikus viņš norādīja, ka ir nepieciešama kopīga imunitāte, proti, lai būtu vakcinēti aptuveni 70% iedzīvotāju. “Tātad mums vēl krietns ceļš ejams. Tas nozīmē, ka mums jābūt vēl pacietīgiem,” piebilda Kariņš.

Savukārt Zāļu valsts aģentūra sniegusi jaunāko informāciju par blakusparādībām pēc vakcinācijas pret Covid-19. Statistika liecina, ka par konstatētām iespējamām blakusparādībām Latvijā ziņojuši aptuveni 4 no tūkstoš vakcinētajiem ar pirmo vai otro vakcīnas devu. Visbiežāk blakusparādības bijušas tādas, par kurām jau zināms.

No trešdienas būs arī izmaiņas Vakcinācijas biroja uzbūvē. Iepriekš tā bija atsevišķa Veselības ministrijas struktūrvienība, bet no trešdienas birojs tiek pievienots Nacionālajam veselības dienestam. Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda norādīja, ka darba izmaiņas tas neradīs, tomēr nāks par labu.

“Šobrīd vakcinācijas projekta komanda turpina darbu, un pāriešana NVD paspārnē varētu tikai un vienīgi uzlabot jau tā iestrādātās sadarbības ar NVD ekspertiem, līdz ar to darbs turpinās esošajā formātā, jo sadarbība un iestrādes jau ir bijušas. Šis noteikti palīdzēs vēl tuvāk un vēl raitāk būt klāt veselības nozares ekspertiem,” pauda Strazda.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti