Pirmie būvniecības standarta līgumus sāks izmantot VNĪ un «Augstsprieguma tīkls»

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) Valsts kancelejai iesniegusi standarta būvniecības līgumu kapitālsabiedrībām paraugus, kurus aicinās izmantot visām valsts kapitālsabiedrībām. Pašlaik tos uzdots izmantot divām Finanšu ministrijas kapitālsabiedrībām: “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un “Augstsprieguma tīkls”.

Finanšu ministrijā informēja, ka standarta būvniecības līgums ir sagatavots, par pamatu ņemot Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC – Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils) izstrādātos Būvniecības darbu līguma noteikumus. Standarta līgums esot saskaņots ar Latvijas normatīvajiem aktiem, tai skaitā būvniecības un publisko iepirkumu jomu regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

Līgums ir piemērojams būvniecības un inženierdarbiem, kuru projektēšanu veic pasūtītājs (t.s. FIDIC Sarkanās grāmatas līgums). Vienlaikus turpinās un šīs vasaras laikā tiks pabeigts darbs pie standarta būvniecības un inženierdarbu līguma, kuru projektēšanu veic uzņēmējs, jeb apvienotās projektēšanas un būvdarbu līguma (t.s. FIDIC Dzeltenā grāmata).

Ministrija izstrādātos līgumus aicina izmantot par paraugu visām valsts kapitālsabiedrībām, lai veicinātu vienkāršāku dalību iepirkumos un nodrošinātu vienādas prasības. Šādu standarta noteikumu izmantošana nodrošināšot, ka katrā iepirkumā līguma projekts nebūs jāizstrādā no jauna, tādējādi mazinot kļūdu un dažādi interpretējamu noteikumu iespēju.

Standarta būvniecības līgumu uzdots izmantot divām ministrijas kapitālsabiedrībām – valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” un AS “Augstsprieguma tīkls”, kuras esot vienas no lielākajiem būvdarbu pasūtītājiem valstī. Šogad par mērķi ir izvirzīts vismaz vienā no būvniecības iepirkumiem izmantot standarta būvniecības līgumu, bet

ar nākamo gadu tas piemērojams visiem būvniecības iepirkumiem, kuru paredzamā līgumcena ir vismaz viens miljons eiro bez PVN.

Ministrijā norāda, ka līdz šim Latvijā esot bijuši vairāki mēģinājumi izstrādāt standartizētus būvniecības līguma noteikumus, tomēr tie nav bijuši sekmīgi. Vienlaikus gan būvdarbu pasūtītāji, gan būvniecības jomā strādājošie aicinājuši nodrošināt tipveida jeb standarta būvniecības līguma noteikumu izstrādi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt