Pirmās grupas invalīdiem un bērnu invalīdu ģimenēm elektrība būs lētāka

Ģimene, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, kā arī pirmās grupas invalīdi varēs saņemt aizsargātā lietotāja statusu un par elektrību maksāt mazāk.

To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā otrdien, 8.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstītie Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumi, informē parlamenta Preses dienestā.

Patlaban par aizsargāto lietotāju noteikta trūcīga vai maznodrošināta ģimene vai daudzbērnu ģimene, kura elektroenerģiju savā mājsaimniecībā izlieto pašas vajadzībām.

Kā skaidrojuši likumprojekta autori, ģimenei, kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti, patlaban elektroenerģijas tirdzniecības atvieglojumus var saņemt vien tad, ja tai piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statuss.

Deputāti iepriekš komisijas sēdēs norādījuši, ka ir jāpaplašina aizsargāto lietotāju loks arī ar citām sabiedrības grupām.

Pērn Latvijā bija reģistrēti 7916 bērni ar invaliditāti, no kuriem 444 uzturas specializētajās aprūpes iestādēs, bet 7472 dzīvo mājās vecāku aprūpē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Savukārt saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem valstī pirmās grupas invaliditāte piešķirta 22 988 personām.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti