Pirmajā pusgadā sākti 49 kriminālprocesi par narkotiku sūtīšanu pastā

Lai arī gadījumu skaits, kad narkotikas sūta pa pastu, ir sarucis, tomēr šī problēma joprojām ir aktuāla, norāda Muitas policija. Šogad pirmajā pusgadā vien ir sākti 49 jauni kriminālprocesi.

No ārvalstīm narkotikas pasta paciņās mēģina sūtīt gan agrāk tiesātie, gan jaunieši, tāpēc Muitas policijas amatpersona Guntars Stankevičs atgādina, ka narkotiku kontrabanda ir smags noziegums un pasta sūtījumi tiek kontrolēti.

Muitas policijas amatpersona Guntars Stankevičs par apmēriem, kādā narkotikas tiek sūtītas pa pastu
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

“16 gadījumos ir sūtīts no viena grama līdz 10 gramiem,” stāsta Stankevičs. “11 gadījumos ir virs 100 gramiem un vairāk. Divos gadījumos ir zem viena grama, vēl vairākos gadījumos šobrīd nav ekspertīzes slēdziena,” viņš turpina.

“Biežāk tomēr sūta “cannabis” grupas narkotiskās vielas. Tātad visvairāk tiek sūtīta marihuāna, MDMA, tautā saka “ecstasy” tabletes. Ir arī amfetamīns. Valstis, no kurām visbiežāk sūta: jau vairākus gadus nemainīgi tā ir Nīderlande. Ir arī no Vācijas, Spānijas, kā arī blakus valstīm – ir konstatēti gadījumi [ka sūta] no Lietuvas,” saka Stankevičs.

Likums par šādu noziegumu paredz bargus sodus, ja sūtīts neliels daudzums – cietumsodu līdz 5 gadiem, ja liels vai noziegums pastrādāts grupā, cietumā var nākties pavadīt pat līdz 10 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti