Pusdiena

Ziemeļkoreja veiksmīgi izmēģina ballistisko raķeti

Pusdiena

Pusdiena 05.07.2017

Universitātēs Rīgā pirmajā pieteikšanās dienā studētgribētāju rindas

Universitātēs Rīgā pirmajā pieteikšanās dienā studētgribētāju rindas

Vairāk nekā 1400 jauniešu visā Latvijā otrdien, 4.jūlijā, iesniedza savus pieteikumus studijām kādā no augstskolām. Visvairāk pieteikumu iesniegts tādās studiju programmās kā „Ārstniecība”, „Tiesību zinātne” un „Datorzinātnes”, savukārt kopumā pieteikumu visvairāk iesniegts Latvijas Universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē.

Topošie studenti atzīst, ka savu izvēli balstījuši uz jomām, kas padevušās vidusskolā, un daudziem aizvien svarīga ir iespēja studēt bez maksas.

Ilgākā gaidīšana un garākās rindas, lai iesniegtu dokumentus studijām, otrdien bija vērojamas Rīgas Tehniskajā universitātē. Uzņemšanas punktā Ķīpsalā pirmā reflektante ieradās jau septiņos no rīta, bet rindas sāka veidoties jau pirms pusdienas laika.

Kāda jauniete Sabīne savā izvēlē svārstās starp divām programmām. RTU viņa izvēlējusies tāpēc, ka tur mācīšoties arī klasesbiedri. „Materiāltehnoloģija un dizains” vai arī „Industriālais dizains”.

Tas noteikti ir tas, ko es gribu darīt turpmākos četrus gadus. Mācīties to, un tad tālāk domāšu par darba iespējām. Ir noteikti svarīgs budžets. Es pat neatzīmēju, ka es vēlos pretendēt uz maksas vietām,” stāsta Sabīne.

“Es pieteikšos uz „Starptautiskie ekonomiskie sakari un vadība”,” atklāj Žaku, kuru studijas Tehniskajā universitātē piesaistot ar to, ka iespējams iegūt ne vien teorētiskās zināšanas, bet varēšot attīstīt arī dažādas praktiskās iemaņas. “Es domāju, ka, protams, būs grūti. Būs jāpierod pie jauniem apstākļiem, bet esmu pārliecināts, ka es to izdarīšu.”

Līdzīgi arī citi uzrunātie topošie arhitekti un ķīmiķi neslēpa bažas par sarežģītajām studijām.

Universitātes studiju prorektors Uldis Sukovskis norāda, iepriekš nosauktās jomas pašlaik esot darba tirgū ļoti pieprasītas, un septembrī RTU piedāvāšot vairāk nekā trīs tūkstošus budžeta vietu.

“Ir arī divas jaunas programmas un dažas vēl jaunas programmas ir tapšanas stadijā. Tas, kas jau notiek, tagad ir uzņemšana „Industriālais dizains” un „Radošās industrijas”, abas ir bakalaura programmas,” stāsta Sukovskis.

Latvijas Universitātē iztika bez spēlēm un mūzikas, taču arī tur veidojās studētgribētāju rindas. Pirmais reflektants izvēlējās studēt „Datorzinātnes”. Tās arī kopumā pašlaik ir starp populārākajām programmām, tāpat kā „Ārstniecība” un „Tiesību zinātne”.

Inga izvēlējusies „Modernās valodas un biznesa studijas”. “Patīk valodas. Jā, un, man liekas, ar valodām ļoti tālu dzīvē var tikt. Pati dzīvoju ārzemēs pirms tam piecus gadus. Tā kā es tikko atgriezos mājās, un es saprotu, ka ar labām angļu valodas zināšanām es varu atrast labu darbu. Tā kā tagad ir tikai jāpamācās un jāstiprina savas zināšanas,” saka jauniete.

Daļa Radio uzrunāto jauniešu atzina, ka savu izvēli balstījuši uz jomām, kas padevušās vidusskolā. Tāpat pievērsta uzmanība tam, vai būs iespējams studēt par valsts budžeta līdzekļiem.

Piemēram, Vidzemes Augstskolā dokumentus iesnieguši aptuveni 200 jaunieši. Vislielākā interese ir par tūrisma, kā arī informācijas un tehnoloģiju programmu, bet lielu pārsteigumu neesot.

“Tā interese ir, loģiski, par informāciju tehnoloģijām, jo mēs piedāvājam divas jaunas specializācijas, kas ir kiberdrošība, virtuālā realitāte, kas ir mobilo platformu lietošana, kas ir tādas ļoti aktuālas lietas šobrīd industrijā. Nu nelieli sastrēgumi tur brīžiem veidojas,” stāsta Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Dokumentus augstskolas pieņems vēl līdz 11.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt