Pirmajā nedēļā skolēnu darbam vasarā pieteikušies gandrīz 4000 jauniešu

Pirmajā nedēļā aizpildīts pārliecinošs vairums šogad skolēnu darbam vasarā atvēlēto brīvo vakanču. Nedēļas laikā interesi strādāt vasarā izrādīja nepilni 4000 skolēnu. Turklāt Rīgā pieteikšanās sākas tikai piektdien, 12.maijā.

“Kopumā 3944 skolēni ir pieteikušies: Kurzemē ir visvairāk pieteikumu – 1420, Latgalē – 1163, Zemgalē – 885, Vidzemē – 476. Tūliņ sāksies Rīgas reģionā, tad redzēsim, kā būs ar Rīgu,” stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras eksperte Vija Volkonovska.

Nodarbinātības valsts aģentūras eksperte Vija VolkonovskaVita Anstrate

  Arī darba devēju interese šogad ir lielāka, nekā bija gaidīts. “Darba vietas mums ir paredzētas 5000, savukārt darba devēji ir pieteikuši 6235 vietas. Pagājušajā gadā tika izdalītas papildu summas, šobrīd nesola mums papildu finansējumu. Pagājušajā gadā, piemēram, bija tikai 4239 vietas ar visām papildu vietām, ko piešķīra, tā kā šogad jau ir par 761 vietu vairāk,” norāda Volkonovska.

  Kopumā valsts šim mērķim šogad atvēlējusi miljonu eiro, un par šo summu plānots nodarbināt kopumā 5000 jauniešu.

  Iepriekš NVA norādīja, ka darba devēji pieteikuši daudzveidīgas, ne palīgstrādnieku darba vakances. Tāpat zināms, ka valsts AS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" pieteikusi 118 vietas, AS "Lido" - 93, AS "Rīgas piena kombināts" - 90, SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" - 69.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti