Pirmajā nedēļā atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem saņēmis desmitiem zvanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau nedēļu darbojas pavisam jauns atbalsta tālrunis 116006 noziegumos cietušajiem un viņu tuviniekiem. Šāda iniciatīva bijusi Tieslietu ministrijai, kas tālruņa nodrošināšanas funkcijas nodevusi krīzes centram „Skalbes”. Lai gan pagājusi vien nedēļa, krīzes centrā atzīst, ka tālrunis savu uzdevumu pilda un jau saņemti vairāki desmiti zvanu. 

Sertificēti speciālisti sniedz bezmaksas psiholoģisko atbalstu un informē par to, kur katrā konkrētā situācijā iespējams saņemt palīdzību. Visbiežāk cilvēki zvanot, jo cietuši no vardarbības gan ģimenē, gan ārpus tās, liecina pirmās nedēļas laikā saņemtie zvani.

„Skalbes” pārstāve Anda Švinka: Par uzticības tālruni noziegumos cietušajiem
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Krīzes centra „Skalbes” pārstāve Anda Švinka Latvijas Radio stāstīja, ka tālrunis darbojas jau no 1.janvāra, jau no plkst. 7 rītā. Faktiski Eiropas direktīva nosaka, ka ir jābūt atbalstam noziegumos cietušajiem un viņu tuviniekiem.

“Tālrunis ir anonīms. Uz to zvanot, pirmais, ko var saņemt, ir atbalsts, kas arī ir nepieciešams cietušajiem. Vēl var saņemt informāciju par to, kā cietušais, aculiecinieks vai cietušā tuvinieks var rīkoties, kādu palīdzību var saņemt, kādas ir viņa iespējas, kādas ir viņa tiesības. Mums ir speciāli apmācīti krīzes intervences konsultanti, pārsvarā psihologi, ir psiholoģiskais atbalsts, un tad ir nepieciešama informēšana. Mums ir arī apmācīti šie speciālisti. Tālrunis ir bez maksas, un tālruņa numurs ir 116006. Es varu teikt, ka mūsu mērķauditorija ir sasniegta,” pauda Švinka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti