Sadaļas Sadaļas

Pirmajā Eiropas programmēšanas olimpiādē meitenēm Latvija izcīna bronzu

Pirmajā Eiropas programmēšanas olimpiādē meitenēm Latvija izcīnījusi bronzu, informēja Valsts izglītības satura centrā.

No 13. līdz 19. jūnijam pirmo reizi norisinājās Eiropas programmēšanas olimpiāde meitenēm, kurā piedalījās 157 meitenes no 43 pasaules valstīm. Lai arī olimpiāde sākotnēji tika plānota tikai Eiropas Savienības dalībvalstu meitenēm, vēlmi piedalīties izteica arī citas pasaules valstis, piemēram, ASV, Kanāda, Brazīlija, Japāna un Indija. Sacensībās Latviju pārstāvēja četras dalībnieces, un vienai no viņām izdevās izcīnīt bronzas medaļu.

Latvijas delegāciju pirmajā Eiropas programmēšanas olimpiādē meitenēm šogad veidoja četras dalībnieces: Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolnieces Anete Gūtmane un Linda Jansone, Cēsu Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolniece Katrīna Kalniņa, kā arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 9. klases skolniece Ramona Poreitere, kura olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu. Meiteņu delegācijas atbalsts un vadītāji olimpiādē bija Pirmās programmēšanas skolas dibinātājs, programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš, kā arī Druvas vidusskolas direktora vietnieks informātikas jomā Normunds Svētiņš.

“Olimpiādē sacensības notika divas dienas. Meitenēm katrā no tām bija jārisina četri uzdevumi, un viens no tiem bija mazliet vieglāks, nekā tas mēdz būt šāda līmeņa olimpiādēs. Divi sarežģītākie no kopā astoņiem uzdevumiem bija tik grūti, ka nevienai dalībniecei neizdevās tos atrisināt pilnībā. Dažām neizdevās iegūt nevienu punktu, tomēr Latvijas pārstāves bija prasmīgākas. Kaut daļēji atrisināt vismaz trīs uzdevumus izdevās visām četrām mūsu meitenēm,” par panākumiem olimpiādē stāstīja Latvijas delegācijas vadītājs Ieviņš.

Meitenes no Latvijas tiesības piedalīties olimpiādē izcīnīja īpašās atlases sacensībās, kas notika maijā. Kritēriji meiteņu dalībai sacensībās bija mācības vispārizglītojošā skolā un prasme programmēt valodā C++. Programmēšanas popularizēšana meiteņu auditorijā ir viens no šīs olimpiādes galvenajiem mērķiem. Sagaidāms, ka nākamajā gadā Eiropas programmēšanas olimpiādē meitenēm piedalīsies vēl vairāk valstu, un arī Latvijā meiteņu interese par programmēšanu pieaugs.

“Lai vairāk meiteņu noticētu, ka programmēšana var būt interesanta un aizraujoša, ir jālauž stereotips, ka tā ir tikai puišu nodarbošanās. Meitenēm ir jādod iespēja pamēģināt. Dažkārt pietiek vien ar dažām nodarbībām, lai skolēns iepazītu programmēšanas burvību. Tad tā kļūst par aizraušanos uz mūžu, par ļoti labu aizraušanos, jo nākotnē tā var būt par pamatu profesijai, kurā strādājošie saņem vienu no augstākajiem atalgojumiem,” norādīja programmēšanas skolotājs Ieviņš.

Pirmo Eiropas programmēšanas olimpiādi meitenēm šogad organizēja Šveice. Ierobežojumu dēļ tā norisinājās attālināti – pārraudzītā tiešsaistes režīmā. Dalībnieču ekrāni tika ierakstīti, un olimpiādē bija jāizmanto speciāli tai sagatavoti datori. Nākamgad olimpiādi organizēs Turcija, un iecerēts, ka tā norisināsies klātienē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt