Panorāma

Sola mainīt sniega tīrīšanas kārtību

Panorāma

Latvijā «AstraZeneca» vakcīnu izmantos arī senioriem

Internetā sākusies pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19

Pirmajā dienā vairāk nekā 21 000 cilvēku reģistrējies vakcīnai pret Covid-19

Līdz ar izsludināto reģistrēšanos uz vakcinēšanos pret Covid-19 pirmajā stundā bija liela interese par vietni “Manavakcina.lv”. Tāpēc bija vērojama tās lēndarbība, ko laboja ar jaudas palielināšanu vietnē “Latvija.lv”, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).  Pirmajā dienā kopš mājaslapas "manavakcina.lv" atklāšanas vēlmi vakcinēties pret Covid-19 šajā platformā izteicis vairāk nekā 21 000 iedzīvotāju, sociālajā vietnē "Twitter" ziņo veselības ministrs Daniels Pavļuts no "Attīstībai/Par!".

Reģistrācija vakcīnai pret Covid-19 vietnē "Manavakcina.lv" tika atvērta piektdien, 5. februārī, plkst. 10, taču jau pirmajās minūtēs bija vērojama apgrūtināta vietnes darbība.

To apliecināja arī SPKC, norādot uz lielo interesi par reģistrēšanos vakcīnai pret Covid-19.

Pirmajās "Manavakcina.lv darbības minūtēs pieteikumu intensitāte sasniedza 3000 cilvēku minūtē.

Vietnes “Manavakcina.lv” jaudas gan esot pietiekošas, bet problēma bija ar vietni “Latvija.lv”. Tā kā autorizācija, lai pieteiktos vakcīnai, ir jāveic caur vietni “Latvija.lv”, tad lielā pieprasījuma dēļ tās darbība tika traucēta.

Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tāpēc tika palielināti “Latvija.lv” resursi. To plkst. 12 Latvijas Radio sacīja Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda. Viņa arī norādīja, ka vietnē “Manavakcina.lv” ieviesta virtuālā rinda, kas ļauj iedzīvotajiem turpināt gaidīt uz pieteikšanos, ja vietne ir pārslogota.

SPKC aicina iedzīvotājus reģistrēties vēlāk un atgādina, ka vakcīnas saņemšana nav atkarīga no pieteikšanās laika kalendārā mēneša ietvaros. Pirmie vakcīnas saņems tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās.

Visi pārējie viena kalendārā mēneša laikā saņemtie iedzīvotāju pieteikumi tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa.

Lai gan darba devējiem plānota iespēja pieteikt darbinieku sarakstus, tomēr aicina iedzīvotājus primāri pieteikties individuāli.

Piektdien pēc plkst. 15.00 vietnes www.manavakcina.lv darbība tika atjaunota un stabilizēta.

Ņemot vērā, ka Latvija.lv kā platforma personīgās identifikācijas apliecināšanai tiek izmantota arī citu valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu saņemšanai, pieteikšanās apjomi www.manavakcina.lv šobrīd ir nedaudz samazināti, tāpēc, iespējams, ilgāk būs jāpagaida virtuālajā rindā.

Pirmajā dienā līdz plkst.19.00 vēlmi vakcinēties izteicis vairāk nekā 21 000 iedzīvotāju.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda arī norādīja, ka steigai nav pamata, ir viss februāris.

“Cilvēki var mierīgi aizpildīt šo pieteikumu. Es vēlreiz atgādinu, ka princips ir balstīts uz mēnešu sadalījumu. Visa februāra laikā iedzīvotāji vēl var turpināt pieteikšanos un var turpināt arī martā. Bet brīdī, kad sāksies vakcinācijas process, tad, protams, tie, kas būs pieteikušies februāra laikā, viņi tajā kārtībā būs pirmie, kas saņems uzaicinājumu,” skaidroja Strazda.

Vakcinācijas biroja pārstāve Ieva Stūre: Par pieteikšanos vakcinācijai
00:00 / 01:21
Lejuplādēt

Vakcinācijas biroja pārstāve Ieva Stūre norādīja, ka aicinājumus vakcinēties sāks izsūtīt, kad Latvijā būs pieejamas vakcīnas, un ņemot vērā prioritārās grupas, piemēram, seniori saņems aicinājumu ātrāk. Un turpmāk visām grupām aicinājumi būs atkarībā no vakcīnu pieejamības un vakcinācijas kabinetu noslodzes.

Pieteikties šajā rindā drīkst arī tie mediķi un ārstniecības iestāžu darbinieki, kas sākotnēji vēlējās nogaidīt, bet vēlāk pārdomā. Viņi rindā drīkstēs iet citiem pa priekšu. Tāpat drīzumā plānots atvērt arī vakcinācijas tālruņa līniju 8989.

Bet kopumā Latvijas iedzīvotāji vakcīnas saņemšanai varēs pieteikties četros veidos - vietnē "www.manavakcina.lv", zvanot pa bezmaksas tālruni, savus darbiniekus drīkstēs pieteikt darba devēji un savus pacientus uzrunās arī ģimenes ārsti. Nepieciešamības gadījumā vakcinācijas datumu varēs pārcelt, taču tikai trīs reizes.  

Šomēnes gaidāmas gan “Moderna”, gan “AstraZeneca” vakcīnu piegādes un martā saņemsim vēl papildu “Moderna” devas.

 “Latvija pērk papildu 167 000 “Moderna” vakcīnu. Šādas vakcīnas ir izdevies iegūt no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas pārdala no sava pirmā “Moderna” vakcīnu pasūtījuma apjoma. Paldies mūsu brāļiem un māsām Eiropas Savienībā par to, ka viņi ir devuši iespēju mums atpirkt no viņiem 167 000 “Moderna” vakcīnu,” sacīja Pavļuts.

Šīs vakcīnas Latvija saņems martā un tas palīdzēs ātrāk sākt sabiedrības potēšanu. Nepieciešamības gadījumā vakcinācijas datumu varēs pārcelt, taču tikai trīs reizes.  

KONTEKSTS:

Latvijas iedzīvotāju pieteikšanās uz vakcīnām pret Covid-19 paredzēta vietnē “Manavakcina.lv”. Kopumā Latvijas iedzīvotāji varēs reģistrēties vakcīnas saņemšanai četros veidos:

  • vietnē "www.manavakcina.lv";
  • zvanot pa bezmaksas tālruni (tālruņa līnija uzsāks darbu februāra laikā);
  • darba devēji varēs iesniegt savu darbinieku sarakstus (primāri iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties individuāli, negaidot darba devēja rīcību);
  • ar ģimenes ārstu palīdzību.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga. Iecerēts, ka vietne "Manavakcina.lv" būs pieejama arī krievu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt