Pirmajā dienā iespēju nodot balsis glabāšanai izmantojuši 8000 vēlētāju

3.oktobrī, kad bija pirmā diena balsu nodošanai glabāšanā 13.Saeimas vēlēšanās, kopumā 58 iecirkņos nobalsojuši teju astoņi tūkstoši iedzīvotāju. Pie vairākiem iecirkņiem veidojas rindas arī ceturtdien, 4.oktobrī.

Balsotāji pie vēlēšanu iecirkņa TeikāSintija Ambote

Latvijas Radio novēroja, ka pie iecirkņa Teikā trešdienas vakarā veidojās gara - līdz pat 100 cilvēku - rinda. Pie vēlēšanu iecirkņa Teikā uzrunātie vēlētāji pastāstīja, ka nolēmuši nodot balsi glabāšanai, jo vēlēšanu dienā dodas uz ārzemēm vai ir aizņemti.

Rindas veidojas arī citos vēlēšanu iecirkņos Rīgā, tostarp ceturtdien tā bija iecirknī 60.vidusskolā, novēroja Latvijas Televīzija.

KONTEKSTS:

2014.gadā Saeimas vēlēšanās pirmajā iepriekšējās nobalsošanas dienā balsi glabāšanā nodeva 6730 vēlētāju. Savukārt 2017.gadā pašvaldību vēlēšanās kopumā iepriekš nobalsojuši vairāk nekā 167 000 vēlētāju, kas ir 11% no kopējā skaita.

Iespēja nodot balsi glabāšanā:

  • trešdienas, 3.oktobrī, no pulksten 17 līdz 20,
  • ceturtdien, 4.oktobrī, no pulksten 9 līdz 12,
  • piektdien, 5.oktobrī, no pulksten 10 līdz 16.

Lai balsi nodotu glabāšanā, līdzi jāņem pase vai vēlētāja apliecība. Tāpat kā pašā vēlēšanu dienā, pasē tiek iespiests zīmogs, lai nodrošinātu, ka netiek nobalsots vairākas reizes. Pēc tam aploksne ar balsotāja izvēlēto sarakstu tiek ievietota  īpašā uzkrāšanas aploksnē, uz kuras norādīts vēlētāja vārds un uzvārds. Šīs aploksnes uzkrāj atsevišķā vēlēšanu kastē. Ja cilvēks savu izvēli nemaina, tad vēlēšanu dienas beigās iepriekš nodotās balsis tiek pieskaitītas pārējām vēlēšanu dienā iecirknī nodotajām balsīm.

Tie, kuri balsi nodevuši glabāšanā, drīkst arī atkārtoti balsot vēlēšanu dienā. Tas būs iespējams vienīgi tajā pašā iecirknī, kurā balss nodota glabāšanā. Tad vēlēšanu komisija atradīs balsotāju vēlētāju sarakstā, izsniegs jaunus balsošanas materiālus. Ieskaitīta tiks vēlēšanu dienā nodotā balss, savukārt iepriekšējais balsojums tiks dzēsts.

Vēlēšanu iecirkņu adreses, kur iespējams nodot balsi glabāšanā, var noskaidrot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt