Pirmajā darba mēnesī Saeimas deputāti kompensācijās saņēmuši 15 625 eiro

Pirmajā darba mēnesī Saeimas deputāti īres un transporta izdevumu kompensācijās saņēmuši 15 625 eiro. No visiem deputātiem 39 parlamentārieši varēja pieteikties kompensācijām. Vislielākie attaisnotie izdevumi uz viena deputāta mandātu ir Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS). Otrajā vietā ir partija "Stabilitātei!", bet trešajā vietā – "Jaunā Vienotība".

Šajā gadā Saeimas deputāta mēnešalga ir 3386 eiro pirms nodokļu nomaksas. Taču parlamentāriešiem no valsts budžeta kompensē arī izdevumus, kas radušies, realizējot savas deputāta pilnvaras. Viņi var pieteikties saņemt īres un transporta izdevumu kompensāciju. Sistēma veidota tā, lai tie deputāti, kuri ievēlēti no attālākiem novadiem, būtu vienlīdzīgā situācijā, piemēram, ar rīdziniekiem, norādīts Saeimas mājaslapā. Maksimāli pieļaujamo kompensāciju apmēru nosaka atkarībā no deputāta dzīvesvietas.

Parlamentārieši ir iesnieguši visus čekus un apliecinājumus par pirmo darba mēnesi, tāpēc aprēķinātas viņiem piešķirtās kompensācijas. Izmaksas par novembri kopumā ir 15 625,15 eiro.

39 parlamentārieši varēja pretendēt uz kompensācijām. "Jaunās Vienotības" deputāti Mārtiņš Felss un Zane Skujiņa-Rubene kompensācijām nepieteicās. Felsam piešķirtā norma ir 903 eiro, bet Skujiņai-Rubenei – 171 eiro.

Trīs deputāti pilnā apmērā izmantojuši piešķirto kompensāciju normas. Inga Bērziņa no "Jaunās Vienotības" saņēmusi kompensāciju 949 eiro apmērā, Nacionālās apvienības deputāts Aleksandrs Kiršteins – 171 eiro un Kaspars Melnis (ZZS) – 1074 eiro.

No visiem deputātiem tieši Melnis novembrī saņēmis vislielākās kompensācijas. Otrajā vietā ir viņa partijas biedre Līga Kozlovska. Viņai kompensēti 1003,97 eiro. Pārējo deputātu kompensācijas nepārsniedz 1000 eiro.

Ja raugās uz kompensācijām frakciju ietvaros, tad vislielākie attaisnotie izdevumi uz viena deputāta mandātu ir ZZS – 302,73 eiro. Otrajā vietā ir partija "Stabilitātei!" – 243,53 eiro, bet trešajā vietā – "Jaunā Vienotība", kurai uz vienu deputāta mandātu kompensētie izdevumi ir 182,41 eiro.

Neko kompensācijās nav saņēmis politiskais spēks "Latvija pirmajā vietā", jo nevienam no deviņiem deputātiem nav papildu transporta izdevumi vai nepieciešams īrēt dzīvokli Rīgā pilnvaru realizēšanai.

Arī partijai "Progresīvie", salīdzinot ar citu frakciju parlamentāriešiem, atlīdzinātie izdevumi ir niecīgi. No desmit deputātiem kompensācijas novembrī saņemt varēja tikai Edgars Zelderis. Viņš pieteicis 49 eiro kompensāciju par transporta izdevumiem.

Kopumā tieši transporta izdevumu atlīdzināšanai deputāti prasījuši vislielākās kompensācijas – 7981,77 eiro. Savukārt dzīvojamo telpu īres kompensācijās – 7643,38 eiro.

Kopējie paredzētie deputātu kompensāciju izdevumi par novembri bija 26 720,93 eiro. Taču deputātiem atlīdzinātie izdevumi pagājušajā mēnesī bija vairāk nekā 15 tūkstoši eiro.

Mēneša vidū Saeimā amatā apstiprināti 14 jauni deputāti, jo viņu partijas biedri nolika mandātus, dodoties strādāt valdībā. No jaunajiem ministriem tikai Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts") pieteica kompensācijas 103 eiro apmērā. Tāpēc paredzams, ka 14. Saeimai šādā sastāvā kompensēto izdevumu apmērs varētu palielināties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti