Pirmais universitāšu konsorcijs Latvijā plāno veidot kopīgu doktorantūras skolu

Pirmais universitāšu konsorcijs Latvijā strādā pie jaunās koncepcijas. Kā zināms, tajā apvienosies Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte. Galvenais mērķis ir efektīvāka resursu izmantošana. Plānots, ka trīs brīvās izvēles kursi būs visu universitāšu studentiem kopīgi. Tāpat plāno veidot kopīgu doktorantūras skolu un vienotu zīmolu.

ĪSUMĀ:

  • Šobrīd top apvienības koncepcijas projekts.
  • Universitātes plāno veidot kopīgu doktorantūras skolu.
  • Veidojot jaunas studiju programmas, tiks domāts par to, lai tās būtu kopīgas visām trīs universitātēm.
  • Galvenā konsorcija ideja ir efektīvāka resursu izmantošana.
  • Tiks veidots arī vienots konsorcija zīmols.

Pirmais universitāšu konsorcijs Latvijā strādā pie jaunās koncepcijas
00:00 / 02:30
Lejuplādēt

Jaunā augstskolu reforma paredz, ka universitātē jābūt vismaz 4000 studentu. Tāpēc Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte veidos konsorciju jeb apvienību. Šobrīd ir izveidota konsorcija uzraudzības un vadības padome, kas veikusi gan pieejamo studiju programmu, gan infrastruktūras izpēti. Pašlaik top arī apvienības koncepcijas projekts.

"Tad mēs saprastu, kā tas reāli varētu būt, kā mēs varētu kopā strādāt. Jo kur ir problēma? Šobrīd valstī esošais normatīvais ietvars neregulē konsorcija izveidi, līdz ar to mēs ejam neiemītu taku. Un mēs ceram, ka Izglītības un zinātnes ministrija izstrādās normatīvo regulējumu, jo, ja tas būtu, tad mums droši vien būtu vienkāršāk," sacīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere.

Universitātes plāno veidot kopīgu doktorantūras skolu. Notiks arī studiju programmu optimizācija – jau akreditētās programmas paliks, tomēr, veidojot jaunas, domās par to, lai tās būtu kopīgas visām trīs universitātēm. Tāpat šobrīd domā par brīvās izvēles kursiem, ko lasīs kopīgi visu trīs universitāšu studentiem. Tie, kuri šos kursus būs izvēlējušies, kopīgi klausīsies jau pavasara semestrī. Lielākoties – attālināti. Liepājas Universitāte plāno piedāvāt kursu informācijas tehnoloģijās, nedzirdīgo zīmju valodu un bērnu valodu. Galvenā konsorcija ideja ir efektīvāka resursu izmantošana.

"Tiks izmantoti labākie profesori no pārējām universitātēm. Katram ir savas stiprās puses. Daugavpils biologi ar saviem vaboļu pētījumiem ir slaveni. Literāti ir labi zināmi gan Daugavpilī, gan Liepājā. Skolotāji – tieši tāpat. Savukārt Jelgava ir ar savu bioekonomiku zināma. Katram ir kaut kas tāds, kā citam nav. Un kāpēc lai to neizmantotu un nepiedāvātu arī pārējiem? Jā, tā varbūt nebūt uzreiz kopīga programma, bet tas var būt atsevišķu kursu piedāvājums," norādīja Liepājas Universitātes rektore Dace Markus.

Vēl jādomā arī par konsorcija zīmolu. Liepājas Universitātē cer, ka tajā tiks saglabāta arī katras universitātes identitāte.

KONTEKSTS:

Valdība maijā atbalstīja Augstskolu likuma grozījumu projektu, ar kuru paredzēts mainīt augstskolu iekšējo pārvaldību. Rektoru padome, vairākas augstskolu organizācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmija iebilst pret grozījumiem un uzskata tos par sasteigtiem. Izmaiņas tostarp paredz, ka universitātē mācās 4000 studējošo, bet kritēriju nepiemēros, ja iestādei būs labi zinātniskie sasniegumi. Par reformu vēl lemj Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt