Dienas ziņas

Saindējas ar tvana gāzi

Dienas ziņas

Noraida «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespēju

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīts pirmais semestris

Pirmais semestris Tehnoloģiju vidusskolā Rēzeknē – sākums nebija viegls, bet teju visi skolēni izturējuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirmais mācību semestris aizvadīts jaunajā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā, kuru vasarā dibināja tolaik vēl Rēzeknes Augstskola (tagad - Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija). Vidusskola vēlējās jauniešiem padziļināti mācīt matemātiku, dabaszinātnes un tehnikas novirzienus. Izaicinājumu netrūkst, taču galvenais, ka  skolēni pirmo semestri ir veiksmīgi izturējuši un gatavi mācīties tālāk.

Tehnoloģiju vidusskolā tika uzņemti 30 skolēni divās klasēs – desmitajā un vienpadsmitajā. Tas nav daudz, taču skolas direktors norāda, ka pirmajam gadam pietiekami, lai ar jauno skolu varētu aprast gan skolēni, gan skolotāji.

Skolēni, atskatoties uz aizvadīto pirmo mācību semestri jaunajā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā, atzīst, ka sākums nav bijis viegls. Salīdzinot ar iepriekšējo skolu, šeit ir augstākas prasības, vērtējums sākotnēji krities. Daži pat domājuši par skolas maiņu, tomēr vairums ir izturējuši un pieraduši, bet  dažādu apsvērumu dēļ mācības pametuši vien divi jaunieši.

“Sākumā likās ļoti grūti, bet nepadevos. Un īstenībā pēc pirmā semestra man patīk. Mums ir liels pluss tas, ka mūsu nav tik daudz kā, piemēram, parastajā vidusskola. [Katrs] spēj pieiet, uzdot jautājumu un sagaidīt atbildi,” stāsta 10.klases skolniece Sidnija Kalvāne.

Skolā desmitajā un vienpadsmitajā klasē mācās kopumā 30 skolēni no Rēzeknes, Ludzas, Kārsavas, Riebiņiem un Gulbenes. Jaunieši skolu izvēlējušies gan tāpēc, ka  tas ir kaut kas jauns un interesants, gan tāpēc, ka apzinās – inženierzinātnes ir pieprasītas.

“Vecāki mani nostādīja fakta priekšā, jo zēnam ir jābūt ar matemātiskām zināšanām un fizikas, ķīmijas nospriegotām zināšanām, kuras ir vajadzīgas valstij. Es izlēmu doties uz skolu. Bija bailīgi, jo ir jauna skola, daži nepieredzējuši skolotāji. Pirmais pusgads ir pavadīts labi,” atklāj 10.klases skolnieks Edgars Ivanovs.

Liels pluss mācību procesā ir pašu skolēnu motivācija un vecāku ieinteresētība. Skola  nesen ir akreditēta uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.  Kā norāda direktors Aivars Vilkaste, viņu mērķis ir radīt vidi, kurā mācības netiek apgūta standarta variantā, liela uzmanība veltīta teorijas skaidrošanai ar praktiskiem piemēriem no dzīves. “Protams, mums būtu jādomā par nākotni, ka mēs balstam savas valsts, novada un Latgales attīstību uz to, ka mums ir tehniski domājošs cilvēki, kuriem ir idejas un viņi šīs idejas ir gatavi realizēt. Mēs esam tikai pašā ceļa sākumā,” saka Vilkaste.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, skolai nākamajā gadā būs jāuzņem desmitajā klasē vismaz 22 skolēni. Protams, skolā cer, ka skolēnu interese būs vēl lielāka: jo vairāk jauniešu vidusskolā, jo drošāks garants, ka Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai nākotnē būs studenti inženierzinātnes programmās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti