Pirmais ledū ielūzušais mirušais šoziem; glābēji brīdina – ledus nav drošs

Pēkšņi un neierasti agri izveidojusies sniega sega un sals radījis maldīgu priekšstatu par ledus biezumu uz ūdens tilpēm. Tā secina glābēji, kas aizvadītajā brīvdienās devās uz izsaukumu Krāslavas novadā, kur no ūdens izvilkts pirmais šīs ziemas upuris – ledū ielūzušais. Turpat glābēji sastapuši arī zemledus makšķerētājus.

"Ledus vēl nav drošs, nevajag vēl kāpt virsū. Ir mānīgs priekšstats, ka tas jau ir izveidojies, – tas ir diezgan plāns, kā arī nav vienmērīgi aizsalis. Tā bija arī šajā gadījumā, kad cilvēks apmēram 100 metrus no krasta ielūza. Glābēji atbrauca, izvilka, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests konstatēja, ka iestājusies nāve," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas operatīvais dežurants Kaspars Briedis.

Zemledus makšķerētājiem iesaka līdzi ņemt glābšanas vesti un ķekšus, kas var palīdzēt ielūšanas gadījumā. Ja soma vai kāds cits smagums velk uz leju, no tās jāatbrīvojas un ar nedaudz atliektu galvu jācenšas uzrāpties uz ledus un pa to tālāk pārvietoties guļus, iesaka glābēji.

Iepriekšējo nedēļu laikā VUGD saņēmis vairākus izsaukumus uz daļēji aizsalušām ūdenstilpēm, taču cilvēkus glābt nav nācies. No ledus gan nācies palīdzēt tikt laukā dzīvniekiem. Ludzas novadā aizvadītajās brīvdienās vietējie mednieki palīdzējuši no ledus izkļūt diviem aļņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti