Pusdiena

Pusdiena 02.09.2018

Pusdiena

Pusdiena 03.09.2018

Latvijas skolās sākas jaunais mācību gads

Pirmā skolas diena Rīgas 41.vidusskolā patīkama satraukuma pilna

Visās Latvijas skolās 3.septembrī sākas jaunais mācību gads. Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtā informācija liecina, ka šogad skolas durvis vērs ap 204 tūkstoši skolēnu. No tiem nedaudz vairāk kā 18 400 būs pirmklasnieku, kas ir par aptuveni 700 bērniem mazāk nekā pērn, bet savu pēdējo mācību gadu vidusskolās šogad sāk aptuveni 9500 skolēnu. Latvijas Radio bija klāt Rīgas 41. vidusskolā.

Pirmdien visā Latvijā durvis ver 676 pašvaldību pamata un vidējās vispārējās izglītības iestādes. Viena no šīm skolām ir Rīgas 41. vidusskola. Tā pirmo gadu sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitāti, nodrošinot divas 10. klases – viena tās skolēnus ievirzīs veselības aprūpes mācībās, bet otra veidota tā, lai potenciālos nākotnes studentus veidotu par sociālo zinību ekspertiem.

Tomēr tam pirmdienas rītā Rīgas 41. vidusskolā nepavisam nebija galvenā loma.

Pāri visam sapostu bērnu čalas, asteres un gladiolas, atkalredzēšanās prieks un pedagogi, kas ar pacilājošu satraukumu gaida, kad viņu klasēs pēc trīs mēnešu pārtraukuma atkal ieplūdīs skolnieki. Pie skolas sastopamas vairākas jautru jauniešu kompānijas, kas dalās ar savām pārdomām par to, ko sagaida no jaunā mācību gada, un pastāsta arī to, kā pietrūcis vasaras brīvlaikā.

Skolēni šajā mācību gadā sagaida labas atzīmes. Puiši saka, ka viņiem vasaras brīvlaikā visvairāk pietrūkušas meitenes.

"Kad skola sāksies un draugus satikšu. Iemācīties rakstīt krieviski, varbūt kādā pulciņā aiziet, jaunus priekšmetus iemācīties," par gaidām no skolas stāsta Rīgas 41.vidusskolā.

Sastapto skolnieku vecāki norāda, ka aizvadīta silta un patīkama vasara, tādēļ arī emocijas, vedot bērnus uz jaunā mācību gada sākumu, ir pozitīvas. Tomēr arī šajā dienā netiek aizmirstas nepilnības, kas ikdienas dzīvi skolā nedaudz pasliktina, turpina kāda skolēna mamma Gita.

"Gribas, lai skola vairāk domā par skolēniem un vairāk attīsta skolas infrastruktūru un izvietojumu.

To pašu kosmētisko remontu. Un kas mums jau ilgstoši – pirmā stāva tualetes ir sāpīgais temats, bet, protams - skola pozitīva, visi domā. Sākums visam vienmēr ir pozitīvs, un, tā kā man bērns šogad 4. klasi beidz, tad arī tādas šaubas, kas būs ar nākošo gadu, ar klases audzinātāju un tā tālāk, bet forši," stāsta Gita.

Savas domas un cerības ir arī pedagogiem, kuriem katrs gads nes ne tikai jaunus audzēkņus, bet arī dažādas jaunas izmaiņas darbā. Šogad darbu Rīgas 41. vidusskolā sāk 10 skolotāji. Viena no viņām ir Ilze Skujevska, kura šogad savā pirmajā darba gadā 41.vidusskolā būs 1. klases audzinātāja. Arī viņa norāda – kompetencēs balstītas izglītības stundu vadīšana viņai līdz galam nav saprotama.

"Es arī nesaprotu joprojām. Iepriekš strādāju 64. vidusskolā, un tur jau nodarbojās ar šīm kompetencēm. Es īsti nesaprotu to stundas jēgu.

Tai stundai ir jābūt ļoti ātrai, lai visu paspētu izdarīt, ko viņi grib. Redzēsim, kā būs, cerams, viņu [reformu] atliks vēl par gadiņu," stāsta skolotāja.

Rīgas 41. vidusskolas direktors Vitālijs Poļakovs, vāzē likdams pirmo šorīt saņemto ziedu, saka, ka par skolēnu skaitu sūdzēties nevar. To ir daudz. Arī pedagogu pašlaik pietiek. Tomēr 3.septembrī pāri visam ir mācību gada sākuma svinības, dziesmas, dejas, nedaudz saskumuši, bet reizē arī patīkami satraukti bērni, bet mācības - tās jau sāksies rīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt