Rīta Panorāma

LVTOP 100 dziesmas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Drošība uz ceļa: Skolēni atgriežas

Pirmā skolas diena: autovadītājus brīdina par sastrēgumiem un aicina būt īpaši uzmanīgiem

Sākoties jaunajam mācību gadam, autovadītājiem jārēķinās, ka satiksme pilsētā būs daudz intensīvāka, būs vairāk sastrēgumu. Autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgiem un ieplānot papildu laiku ceļam, kā arī atgādināt bērniem par satiksmes drošības noteikumiem.

Šodien sākas jaunais mācību gads un līdz ar to pieaugs satiksmes intensitāte – Pierīgā tā var būt palēnināta, brīdina “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Jārēķinās, ka reģionos atsāk regulāri kursēt skolēnu autobusi, skolu tuvumā ceļu var šķērsot bērni, bet ceļu malās īslaicīgi var tikt novietotas vecāku automašīnas.

LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem pirmajās mācību gada dienās, pievērst uzmanību ātruma ierobežojumiem un samazināt braukšanas ātrumu mācību iestāžu tuvumā.   

LVC aicina vecākus atgādināt atvasēm satiksmes drošības noteikumus, kā arī izrunāt nokļūšanu un uz no skolas. Visā valsts autoceļu tīklā turpinās arī būvdarbu sezona un daudzviet ir ieviesti satiksmes ierobežojumi.  

 Arī Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks aicina autovadītājus “pārslēgties uz rudens-ziemas laiku, pierēķināt ekstra 10-15 minūtes ceļā”.

“Vai nu agrāk mostamies, vai arī saīsinām savas rīta procedūras. Ja mēģināsim izbraukt uz darbu tajā pašā laikā, kā mēs to darījām jūlijā, jūnijā, augustā, tad būs lieks stress. Ja tāds stress ir apkārt visās mašīnās, visi grib viens otru apdzīt un tikt ātrāk uz darbu, tas rada ārkārtīgi nepatīkamu situāciju uz ceļiem,” norāda Vanks.

Policijā aicina vecākus, kopā ar mazākiem bērniem izstaigāt ikvienu centimetru maršruta, kas atvasei būs jāveic, dodoties uz skolu. Jāparāda drošākais ceļš no mājām uz mācību vietu. Savukārt ar vecākiem bērniem pēc vasaras brīvlaika vajadzētu vēlreiz izrunāt jautājumus, kas saistīti ar drošību uz ceļa. Šai sarunai gan nevajadzētu būt formālai.

 Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis arī atgādina vecākiem, kas ir autovadītāji, neaizmirst par drošības jostu lietošanu.

“Diemžēl ceļu satiksmes negadījumu statistika rāda, ka joprojām mums notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieš bērni tāpēc, ka viņi nav bijuši piesprādzēti ar drošības jostām, vai nav bijuši iesēdinātu bērnu sēdeklīšos,” norāda Krapsis.

Rīgā arvien vairāk bērnu labprāt uz skolu dodas ar velosipēdu. Lai bērnus labāk izglītotu satiksmes noteikumu jautājumos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nupat uzsākusi jaunu, ļoti nepieciešamu projektu. 

“Visā Latvijā esam izveidojuši jaunu projektu – mācies un iegūsti velosipēdista apliecību skolā savu skolotāju vadībā. Pedagogi mācību gada laikā ar mūsu izstrādātiem mācību līdzekļiem varēs sagatavot skolēnus eksāmenam, turpat skolā noeksaminēt,” informē CSDD pārstāve Valda Kjaspere.

Visa informācija ir atrodama jaunajā CSDD mājaslapā bērniem. http://www.berniem.csdd.lv/.  

Tiem, kuri eksāmenu būs nokārtojuši, tiesības tiks atsūtītas uz skolu. Ieguvēji no šādas programmas būs visi – bērni sapratīs, kā jāuzvedas uz ceļa, savukārt vecākiem būs mierīgāks prāts.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti