Pirmā jaunā mācību gada nedēļa nepilngadīgo pārkāpumu jomā pagājusi mierīgi

Jaunais mācību gads Rīgā sagaidīts ar vairākiem nepilngadīgo pārkāpumiem – kautiņiem, smēķēšanu un alkoholisko dzērienu lietošanu. Ja iepriekšējos gados pusaudži dažādos pārkāpumos pieķerti teju visos galvaspilsētas mikrorajonos, tad šogad vairāk pilsētas centrā. Taču pirmā īstās mācību nedēļa aizritējusi salīdzinoši mierīgi.

"Mācību nedēļa, var teikt, ka ir mazliet klusāka, bet laiku pa laikam mēs redzam aktuālus notikumus," norāda Rīgas pašvaldību policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas vecākais inspektors Artjoms Kalacs. "Smēķē, arī nakts laikā [ir ārpus telpām]. Piemēram, arī vakar [pirmdien, 11. septembrī] bija Vērmanes dārzā naktī 13 gadus veca meitene, kas bija no ārpus Rīgas esoša bērnunama aizbēgusi. Tad aizveda, kur vajag," saka Kalacs.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Artjoms Kalacs par nepilngadīgo pārkāpumiem jaunā mācību gada sākumā
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

"Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa pirmajā mācību nedēļā novadīja 40 lekcijas bērniem. Darbinieki noslogoti, strādā, lai veiktu profilaksi, atgādinātu par drošību, arī tagad uz vecāku sapulcēm tiek aicināti [policisti]. Bet tajā pašā laikā arī kontrolpirkumi, arī reidi notiek. Vakardien [pirmdien] mums bija parastais reids, atceros, arī smēķētāji bija vairāki nepilngadīgie pamanīti," stāsta Kalacs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti