Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi vadīs bijušā priekšnieka vietniece Roze

Valdība otrdien Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) vadītāja amatā apstiprināja Mairu Rozi.

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāra vietnieks Vilnis Vītoliņš valdības sēdē norādīja, ka Roze ir ļoti pieredzējusi un bieži pildījusi līdzšinējā PMLP priekšnieka pienākumus viņa prombūtnes laikā.

Savukārt uz sēdi uzaicinātā Roze teica paldies iekšlietu ministrei Marijai Golubevai ("Attīstībai/Par") par uzticību un uzsvēra, ka centīsies attaisnot cerības.

PMLP informēja, ka Roze kā savu prioritāti pašlaik redz patvēruma meklētāju jautājuma risināšanu. "Pati svarīgākā šī brīža prioritāte ir sadarbībā ar visām kompetentajām iestādēm sekmīgi risināt pārvaldes pārziņā esošos patvēruma jautājumus – patvēruma meklētāju izmitināšanu un aprūpi, kā arī patvēruma lietu izskatīšanu likumā noteiktajos termiņos," norādīja Roze. 

IeM sniegtā informācija vēsta, ka Roze kopš 1998. gada ieņem PMLP vadītāja vietnieka amatu. Viņai ir augstākā izglītība – 1984. gadā pabeigusi Rīgas Politehnisko institūtu, iegūstot inženiera kvalifikāciju. Savukārt maģistra grāds tiesību zinātnē iegūts 2006. gadā Latvijas Policijas akadēmijā.

Ministrijā norādīja, ka Rozes pagājušā gada amatpersonas novērtējuma rezultāts bija “teicami”.

IeM valdībai iesniegtajos dokumentos uzsvēra, ka PMLP pašlaik nedrīkst palikt bez vadības, ņemot vērā migrantu krīzi pie Latvijas–Baltkrievijas robežas. Ministrija norādīja, ka no 29. jūlija, kad patvērumu Latvijā pieprasīja pirmā lielākā personu grupa (šķērsojot Baltkrievijas-Latvijas robežu), līdz 18. augustam patvērumu ir pieprasījušas 366 personas.

Tas ir radījis būtisku slodzi PMLP, kurai noteiktā laikā jānodrošina patvēruma lietu izskatīšanu, vienlaikus risinot ar minēto personu izmitināšanu un aprūpi saistītos jautājumus, kas prasa virknes stratēģisku un organizatorisku lēmumu pieņemšanu, tai skaitā sadarbībā ar citām kompetentajām institūcijām.

KONTEKSTS:

Ar PMLP iepriekšējo vadītāju Vilni Jēkabsonu 17. augustā tika izbeigtas valsts civildienesta attiecības un viņš tika atbrīvots no iestādes vadītāja amata pēc savstarpējas vienošanās.

PMLP priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt