Dienas ziņas

Slimnīcas vestibils – jaunā Covid nodaļa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sabiedriskajā transportā grūti pārbaudīt vakcinācijas sertifikātus

Pilsētu transportā grūtības ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu pārbaudi

Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ un lūdz piešķirt 14 miljonus eiro. Pilsētās sarežģījumus rada prasība no nākamās nedēļas sabiedriskajā transportā maksas atvieglojumus piemērot tikai tiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19. Pilsētās tagad valda neziņa, kā ierobežojumus ieviest.

"Daugavpils satiksme" jau paziņojusi – trūkst darbinieku un iekārtu, lai pārbaudītu sertifikātus. Tāpat autovadītāju trūkuma dēļ būšot jāatceļ vairāki reisi. Līdzīga situācija esot bijusi arī pērn.

"Daugavpils satiksmes" tehniskais direktors Dmitrijs Rodinovs ("Saskaņa") skaidroja: "Mēģinājām atrast risinājumu. Tagad štatā klāt pieci šoferi, mēs palielinājām štatu sarakstu, bet tas negarantē, ka cilvēki un šoferi neslimo."

Otrkārt, trūkst ne tikai vadītāju, bet arī konduktoru, kā arī tehnikas, lai pilsētas autobusos un tramvajos atbilstoši Ministru kabineta uzdotajam noskenētu vakcinācijas sertifikātus.

Daugavpils domes izpilddirektore Sabīne Šņepste pauda:

"Nav šo sertifikātu nolasīšanas ierīču. Tāpat arī veicām aprēķinus un konstatējām, ka, veicot šādu pārbaudi, iekāpšana šajā transportā aizņems sešas minūtes, kas ir ilgs laiks."

Tāpēc Daugavpils domē trešdien varētu tikt skatīts priekšlikums, vai neatcelt maksas atvieglojumus vispār. Arī citās pilsētās vēl valda neskaidrība.

"Jēkabpils autobusu parka" Pārvadājumu daļas vadītāja Aija Vetere uzsvēra: "Mēs gaidām pašvaldības lēmumu, un atkarībā no tā mēs to pildīsim. Bet šobrīd tīri tehniski ir sarežģīti šos noteikumus izpildīt."

Bet "Rēzeknes satiksmes" valdes loceklis Viktors Borcovs teica: "Mēs ļoti ceram uz tehniskā risinājuma izstrādi ar NVD [Nacionālo veselības dienestu]. Savienot to ar "Rēzeknieša karti". Tad sertifikāts tiks iekļauts kartiņā no NVD datu bāzes."

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība) norādīja: "Daugavpilī, piemēram, ir konduktori, bet citās pilsētās ir pīkstināmās kartītes, un nav starpība, vai ar konduktoriem vai kartītēm, vienā vai otrā gadījumā tur nevar [noteikumus] izpildīt. Tur jau ir tā problēma, ka tu nevari šos datus nodot pakalpojumu sniedzējam, ar likumu ir aizliegts šādus datus nodot."

Pilsētu pašvaldību pārstāvji trešdien iecerējuši to pārrunāt Satiksmes ministrijā.

KONTEKSTS:

Sabiedriskā transporta uzņēmumi, kas saņem dotāciju no pašvaldības par pilngadīgu personu pārvadāšanu ar atlaidi, no 25. oktobra nevarēs piešķirt atlaidi cilvēkiem bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, nolēma valdība, meklējot veidus, kā apturēt Covid-19 vīrusa izplatību un tās radīto noslodzi uz veselības aprūpes sistēmu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt