Pilotprojektā uzrunā seniorus – potēties pret Covid-19 piekrituši 21%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizvadītajā nedēļā pilotprojektā, uzrunājot pret Covid-19 vēl nevakcinētos seniorus, 21% no viņiem piekrita potēties un viņus veiksmīgi pierakstīja uz vakcināciju jau konkrētajā laikā un vietā.

Par to ziņojumā valdībai informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Pilotprojekta tālruņa 8989 operatori zvanīja 438 senioriem, un no sazvanītajiem 21% piekrita vakcinēties.

Pavļuts norādīja, ka šāda uzrunāšana un mudināšana vakcinēties turpināsies. 

Senioriem turpināsies arī īpaša senioru stunda, kad viņi vakcinācijas centros var saņemt poti bez iepriekšēja pieraksta, turpināsies arī izbraukuma vakcinācija reģionos.

Līdz šim kopumā vismaz vienu Covid-19  vakcīnas devu saņēma 445 000 iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem, kas ir aptuveni 28,9% pieaugušo. Visaktīvāk vakcinējas rīdzinieki un iedzīvotāji Kurzemē, bet viskūtrākie ir iedzīvotāji Latgalē.

Veselības ministrijas ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) pēc valdības sēdes medijiem norādīja, ka kopumā vakcinācijas process ir raits, jau otro nedēļu pēc kārtas izlieto vairāk nekā 100 000 vakcīnu nedēļā.

Piemaksas par potētiem senioriem un hroniskajiem slimniekiem

Valdība ceturtdien apstiprināja piemaksas ģimenes ārstiem par sasniegtajiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem senioru (vecāku par 60 gadiem) un hronisko pacientu grupā.

Ģimenes ārstiem paredzētas piemaksas par augstiem vakcinācijas rādītājiem senioru un hronisko pacientu grupā:
•    1,00 eiro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere līdz 60%;
•    2,00 eiro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere no  60 % līdz 80%;
•    3,00 eiro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere no 80% līdz 100%.

Finansējumu piemaksām valdība piešķīra jau 20. aprīlī, skatot jautājumu par vakcīnu iegādi un vakcinācijas procesa nodrošināšanu.

Grozījuma mērķis ir īpaši motivēt ģimenes ārstu prakses aicināt personas šajā mērķa grupā vakcinēties, tostarp arī citos pieejamos vakcinācijas kabinetos, ja ģimenes ārsta vakcinācijas kapacitāte ir ierobežota. 

KONTEKSTS:

Latvijā no 60 gadu vecuma gan ir vakcinēts lielāks cilvēku īpatsvars nekā citās grupās, taču uz kopējā fona tas ir nepietiekams. Eiropas valstīs vidēji līdz šai nedēļai bija izdevies vakcinēt gandrīz 75% cilvēku, kamēr pie mums –  30%. Vecuma grupā virs 80 gadiem no vidējā atpaliekam vēl vairāk – Eiropā vidēji ap 80%, Latvijā – zem 30%. 

Lai veicinātu senioru vakcināciju, masu vakcinācijas centros no rītiem ieviesta senioru stunda, kad gados vecākie pie potes var tikt bez rindas. Tur sastaptie pensionāri atzina, ka līdz šim sastapušies ar dažādiem šķēršļiem – nav varējuši sazvanīt tālruni 8989, ģimenes ārsti nav vakcinējuši vai arī rinda pie tiem gara, kā arī trūcis informācijas, ko un kā darīt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti