Panorāma

Panorāma

Panorāma

TM speciālistus izvēlas pēc ideoloģijas

Zināmi piloteksāmenu rezultāti

Piloteksāmenu rezultāti apliecina – skolēnu zināšanas fizikā un ķīmijā ir viduvējas

Pirms nepilna mēneša vairāk nekā 3000 divpadsmitklasnieku brīvprātīgi piedalījās izmēģinājuma jeb piloteksāmenos fizikā, ķīmijā un dabaszinībās. Pirmdien, 9.maijā, eksāmenu rezultāti nosūtīti skolām. 

Labāk vedies dabaszinību un ķīmijas piloteksāmenos, kur eksāmena kārtotāji vidēji spējuši savākt 47% no visiem punktiem. Fizikā vidējais rezultāts ir nepilni 35%. Taču Valsts izglītības satura centrs aicina no šiem datiem vēl neizdarīt tālejošus secinājumus.

"Mēs negribam šobrīd teikt, ka ir labi vai slikti, jo šobrīd vispār būtu grūti analizēt kaut kādu tendenci, tā kā tas ir pirmais gads, un nākamgad tiks veidots otrs piloteksāmens. Tieši tāpēc, lai varētu abu gadu rezultātus salīdzināt un veikt secinājumus. Eksperti līdz augusta beigām veiks kvalitatīvo analīzi, lai izstrādātu metodiskos ieteikumus, ko darīt un ko ņemt vērā, strādājot pie otrā piloteksāmena. (..) Mērķis ir uzlabot skolēnu zināšanas dabaszinībās un gatavoties jauna eksāmena ieviešanai. Bet par šo jauno eksāmenu mums vēl ir pāragri runāt," teica Valsts izglītības satura centra pārstāve Diāna Āboltiņa.

Piloteksāmenus kārtojušie vidusskolēni varēs izvēlēties – norādīt vai nenorādīt saņemto vērtējumu atestāta sekmju lapā.

Valsts izglītības satura centrs arī atgādina, ka piloteksāmens neaizstāj nevienu no valsts noteiktajiem pārbaudījumiem skolas beigšanai. Tāpat piloteksāmenu rezultāti neesot salīdzināmi ar centralizēto eksāmenu rezultātiem fizikā vai ķīmijā, jo šajos izmēģinājuma eksāmenos eksperimentēts ar dažādām pārbaudes formām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt