Pusdiena

Bēgļu plūsmas dēļ Grieķiju atkal brīdina par «izmešanu» no Šengenas zonas

Pusdiena

ASV grasās četras reizes palielināt izdevumus Eiropas sabiedroto aizsardzībai

Pilnvaru pagarināšana visai LTV valdei maz ticama

Pilnvaru pagarināšana visai LTV valdei maz ticama

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) līdz februāra beigām atlikusi lēmumu par to, kā rīkoties ar Latvijas Televīzijas valdi, kuras pilnvaras beidzas aprīlī. Tomēr padomē valdošās noskaņas liecina – visu trīs Latvijas Televīzijas valdes locekļu automātiska pārapstiprināšana ir maz ticama.

Līdz 24.februārim padome vērtēs valdes darbu, Latvijas Televīzijas finanses un saturu pēdējo trīs gadu laikā, kā arī uzklausīs televīzijas darbinieku sapulcē izskanējušos viedokļus. Tikai pēc tam elektronisko mediju uzraugs lems par konkursa rīkošanu vai sabiedriskās televīzijas valdes pilnvaru termiņa pagarināšanu.  

Latvijas Televīzijas valdes pilnvaru termiņš beidzas 8.aprīlī, tomēr skaidrības par to, kas notiek pēc tam, joprojām nav. Šobrīd gan vairs neesot diskusiju par valdes locekļu skaita vai funkciju pārskatīšanu.

Arī nākamajā – nu jau piecu gadu periodā valde strādāšot trīs cilvēku sastāvā: valdes priekšsēdētājs un divi valdes locekļi – programmu attīstības un finanšu un tehnoloģiju jautājumos.

Taču vienprātības nav par to, vai šobrīd ir jārīko konkurss uz valdi, vai arī tās pilnvaras var pagarināt automātiski.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Aija Dulevska atzina, ka juristiem domas dalās – vai jādod priekšroka Kapitālsabiedrības likumam, saskaņā ar kuru valdes locekļu pilnvaras var pagarināt, vai Elektronisko mediju likumam, saskaņā ar kur valde jāievēlē no jauna.

Ir cilvēki, kuri uzskata, ka valdes pilnvaras var pagarināt, ir cilvēki, kuri uzskata, ka konkurss ir demokrātiskāka forma, un neviens netraucē esošajiem valdes locekļiem izvirzīt savas kandidatūras konkursā, norādīja Dulevska.

Pirms šīs izšķiršanās padome visu februāri vērtēs televīzijas valdes padarīto. Šai procedūrai būtu jānotiek jebkurā gadījumā, taču tagad tiks pētīts ne vien pagājušajā gadā, bet visu trīs valdes pilnvaru gadu laikā paveiktais.

Tomēr par Latvijas Televīziju atbildīgā padomes locekle un priekšsēdētājas vietniece Dace Ķezbere neslēpj, ka visu televīzijas valdi kopumā viņa paturēt negribētu, lai gan Ivara Beltes palikšanu priekšsēdētāja amatā viņa atbalsta.

Ķezbere pastāstīja, ka pēc sarunām ar LTV kolektīvu, viņa atbalsta Ivaru Belti LTV valdes priekšsēdētāja amatā, bet “kolektīvs vairākkārt teicis, ka viņus ne pārāk apmierina pārējo divu valdes locekļu darbs”.

Viņa atzina, ka konkurss būs jebkurā gadījumā, jautājums – vai tas būs uz visiem trīs valdes locekļa amatiem, vai varbūt uz diviem.

“Pēc noskaņojuma padomē neredzu, ka kolēģi atbalstītu visu trīs valdes locekļu pārvēlēšanu vai pilnvaru termiņa pagarināšanu – noteikti nē,” sacīja Ķezbere.

Latvijas Televīzijas valdes lielākais aizstāvis padomē ir bijušais priekšsēdētājs Ainārs Dimants, tomēr arī viņš pieļauj, ka valdes sastāvā tomēr gaidāmas izmaiņas.

Ņemot vērā, ka laika ir maz, Dimantam ir bažas par konkursa kvalitāti, viņš pieļauj, ka tik īsā laikā “īpaši kvalitatīvi izdarīt jaunu valdes locekļu izvēli nav īsti iespējams”,   jo “mainīt mainīšanas pēc un tad iegūt kaut ko, kas nav labāks, nav vajadzīgs”.

Dimants arī norādīja, ka šobrīd būtu skaidri jārunā par to, kādas ir alternatīvas, bet aicināja pagaidīt izvērtējuma rezultātus. 

Latvijas Televīzijas valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Belte pagaidām atturējās no komentāriem, jo oficiālu padomes skaidrojumu par izvērtēšanas procesu televīzija vēl neesot saņēmusi. Ceturtdien padomes sēdē Latvijas Televīzijas pārstāvji gan būs gatavi sniegt skaidrojumus par budžeta izpildi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt