Rīta Panorāma

Intervija ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni

Intervija ar “Apvienotā saraksta” dibinātāju Uldi Pīlēnu

Pīlēns: Valdības deklarācijā mēģināsim definēt starpnozaru uzdevumus drošībā, enerģētikā un sociālajos procesos

Veidojot topošās valdības deklarāciju, "Apvienotais saraksts" kopā ar koalīcijas partneriem mēģinās definēt starpnozaru uzdevumus drošībā, enerģētikā un sociālajos procesos, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja "Apvienotā saraksta" dibinātājs Uldis Pīlēns.

Pīlēns apliecināja, ka "Apvienotais saraksts" pieņem premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") ministriju sadalījumu starp politiskajiem spēkiem. "Piedāvātās četras ministrijas mēģināsim sakārtot iespēju robežās," sacīja Pīlēns.

Valdības deklarācijas izstrādē pašlaik esot ļoti daudz darāmā. "Metode būvēt deklarāciju no apakšas bez politikām, bez prioritātēm no augšas ir radījusi šobrīd melnrakstu gandrīz ar 400 punktiem, kur stratēģiskie, ļoti augstas prioritātes jautājumi mijas ar taktiskiem jautājumiem. Tur būs, ko darīt," sacīja politiķis.

Viņaprāt, pašlaik valdības deklarācijas veidošanā vēl nav īsti saskatāmas prioritātes un pārnozaru politikas.

Kopā ar koalīcijas partneriem "Apvienotais saraksts" mēģinās definēt starpnozaru uzdevumus drošībā, enerģētikā un sociālajos procesos.

KONTEKSTS:

Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām iespējamās nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) parakstīja sadarbības memorandu. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par tam piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Vēlāk panākta konceptuāla vienošanās par atbildības jomu sadali, un politiskie spēki ķērās klāt valdības deklarācijai, kurai iesniegts simtiem priekšlikumu.

22. novembrī Valsts prezidents Egils Levits parakstīja rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās JV līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti