Panorāma

Ukraiņi aicina pret bēgļiem izturēties ar iecietību

Panorāma

Panorāma

Dibina biedrību “Apvienotais Latvijas saraksts”

Pīlēna biedrībai pievienojušies Rajevs, Meņģelsone, Velšs, Bite

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, uzņēmējs Uldis Pīlēns ar domubiedriem nodibināja biedrību "Apvienotais Latvijas saraksts". Biedrības dibinātāju vidū ir arī Latvijas Darba devēju konfederācijas vadība, uzņēmēji un zemnieki. Biedrības Saeimas vēlēšanās startēt nevar, tāpēc lielākā daļa tās dibinātāju startēs kopīgā sarakstā ar Latvijas Reģionu apvienību, Latvijas Zaļo partiju un Liepājas partiju.

Biedrības "Apvienotais Latvijas saraksts" dibinātāji sevi piesaka kā krīzes pārvaldniekus. Biedrības iniciators, uzņēmējs Uldis Pīlēns uzskata, ka līdz šim krīzes pārvaldīšanā Latvijas politiķiem nav veicies labi. 

"Cilvēki mums ir labi, talantu mums ir daudz, daba mums ir izcila, ģeogrāfiskā pozīcija ir izcila. Atliek tikai mainīt lietu kārtību. Tāpēc biedrība nāk ar savu piedāvājumu krīzes menedžmentam. Palīdzēt tikt galā ar šo milzīgo stresa testu Austrumeiropai, pasaulei kopumā, ļoti konkrēti Baltijas teritorijai un arī Latvijai," sacīja Pīlēns.

Biedrības dalībnieku pirmajā iesaukumā ir uzņēmēja Aiva Vīksna, juriste Baiba Veisa, militārais eksperts Igors Rajevs, Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs, atvaļinātais ģenerālis Artis Velšs un citi. Arī Latvijas Darba devēju konfederācijas vadība – prezidents Andris Bite un ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Meņģelsone gan neplānojot kandidēt Saeimas vēlēšanās: "Es kā pilsone Ulda Pīlena aicināta atsaucos uz šo iniciatīvu kā vietu, kur satiekas dažādu jomu profesionāļi, kuri nevar šobrīd palikt mājās un vienkārši teikt, ka mēs no malas skatāmies. Šobrīd mēs esam gatavi dot savas domas, idejas un aprēķinus."

Biedrība ir dibināta uz četriem gadiem, un tās mērķis ir pulcēt dažādu jomu profesionāļus, kuri ar savam zināšanām palīdzētu pārvarēt gaidāmo krīzi gan ekonomikas, gan drošības jomā. Biedrības galvenās vērtības ir pašpietiekama valsts, droša valsts, enerģētiski stabila valsts un iesaistīta pilsoniskā sabiedrība. 

KONTEKSTS

Pēc 20 gadu sadarbības maija sākumā izjuka Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – apvienību pameta Latvijas Zaļā partija (LZP), jo tā vairs nesaredzot iespējas apvienībā sadarboties ar Lemberga partiju "Latvijai un Ventspilij". LZS priekšsēdētājs un "zaļzemnieku" līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze gan paziņoja, ka LZP aiziešanai no apvienības ZZS ir cits iemesls. Tas nav zināms.

LZP paziņojusi, ka šoruden gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, Liepājas partiju un Ulda Pīlēna veidoto biedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt