Piketā pret ieceri nojaukt Pļavniekkalna sākumskolu varētu būt vairāk nekā 50 cilvēku

Ķekavas novadā samilzis konflikts starp iedzīvotājiem un domi par Pļavniekkalna sākumskolas pārbūvi. Skolas vecāki kategoriski iebilst pret domes plāniem veco skolu nojaukt, lai tajā pašā vietā būvētu jaunu ēku, kas vecāku ieskatā būs par mazu. Tā kā Ķekavas mērs Andis Damlics savu viedokli netaisās mainīt, vecāki nolēmuši ceturtdien, 15.septembrī pirms izšķirošās domes sēdes piketēt.

„Ķekavai šobrīd trūkst telpas, ēkas ne tikai, lai nodrošinātu skolas procesu, bet arī ārpusstundu darbu,” saka Neils Kalniņš, kuram Pļavniekkalna sākumskolā mācās divi bērni, un pēc pāris gadiem tajā savas mācību gaitas varētu uzsākt arī trešais.

Kalniņš šobrīd ir kļuvis par lielāko oponentu Reģionu aliansi pārstāvošajam Damlicam, kurš atbalsta skolas nojaukšanu, lai tajā pašā vietā būvētu jaunu. Tas nozīmētu divus gadus vest bērnus mācīties uz Ķekavu.

Turklāt Kalniņš ir arī pārliecināts, ka mēra iecerētā skola būs par mazu, jo paredz vietas tikai 288 bērniem. „Māja, kas tiks uzbūvēta vecās skolas vietā, ir nepietiekoši liela tam pieprasījumam, kas būs uz to brīdi, kad skola tiks nodota ekspluatācijā. Apkārtnē būs vairāk par 500 bērniem, kas vēlēsies iet no pirmās līdz sestajai klasei,” saka Kalniņš.

Damlics gan nepiekrīt Kalniņa argumentiem.

„Vecāki varbūt operē ar citiem skaitļiem, neprecīziem skaitļiem,” viņš nosaka.

Mērs Damlics uzsver – Katlakalna apkaimē nebūt nebūs lielākais iedzīvotāju pieaugums Ķekavas novadā. Tādēļ tur pietikšot ar skolas paplašināšanu, taču jaunu skolu mērs plāno būvēt Titurgā, no kurienes arī tagad vecāki ved bērnus skolot uz Katlakalnā esošo Pļavniekkalna sākumskolu. Pašā Katlakalnā iedzīvotāju pieaugums nebūšot tik liels, jo Katlakalns ir privātmāju rajons.

„Tur nekad nebūs tāds cilvēku pieaugums, kāds tas ir iespējams pilsētā. Ko var iedot viena privātmāja? Divus, trīs bērnus! Viņiem arī skola ir vajadzīga tikai „no”-„līdz”, un pēc tam viņiem šī skola vairs neinteresē. Katlakalnā nebūs tās ļaužu masu. Ļaužu masas ir tur, kur ir pilsēta. Ja mēs paanalizējam, kurš tad ir vislielākais dzīvojamais rajons, tā ir Titurga,” uzsver Damlics.

Kalniņš mēra plānus būvēt divas mazas skolas vienas lielas vietā sauc par naudas izšķērdēšanu. Pļavniekkalna skolas celtniecība vien izmaksātu 3,5 miljonus eiro. Mērs tikmēr par izšķērdīgu sauc lielas skolas būvniecību starp privātmājām.

Vecāki ir pārliecināti, ka rēķinot celtniecības izmaksas uz vienu bērnu, lielāku skolu būvēt būtu izdevīgāk. Pēc vecāku ierosinājuma tika izveidota darba grupa, kurā kopā ar vecākiem darbojās arī pašvaldības speciālisti.

Darba grupa ieteica atgriezties pie pāris gadus vecākas ieceres – jauno, lielāko skolu būvēt netālu esošajā Sporta ielā, blakus bērnudārzam „Bitīte”, un nenojaukt veco skolu.

Mērs Damlics gan netaisās piekāpties, un sauc vairākus argumentus, kādēļ tur skolu būvēt nevarot. Pirmkārt, zemes gabalā esot kūdras slānis. Otrkārt, neesot ceļu infrastruktūra. Treškārt, privātmāju iedzīvotāji, kas pieraduši pie klusuma, iebildīšot. Kalniņam gan uz visu ir sava atbilde. Kūdras slānis ir neliels, infrastruktūra jābūvē tik un tā, un vietējie domei iebilst, jo tā netur solījumus. Tā šobrīd dialogs nonācis strupceļā, un vecāki izlēmuši ceturtdien pirms izšķirošās domes sēdes piketēt.

„Nedrīkst būt valstī situācija, kurā pašvaldība klajā veidā nodarbojas ar naudas izšķērdēšanu, vienlaicīgi absolūti neieklausoties iedzīvotāju viedoklī,” norāda Kalniņš.

Piketā varētu piedalīties vismaz 50 cilvēku, taču Kalniņš prognozē, ka protestētāju varētu būt arī vairāk. Viena no Damlica oponentēm domē Nacionālās apvienības deputāte Ieva Arnte atzīst, ka balsos pret mēra plānu, jo vecāku argumenti viņu ir pārliecinājuši.

„Šī situācija, kad iedzīvotāji ir bijuši ļoti aktīvi un konstruktīvi, un loģiski, šī situācija ir no vienas puses ideāla, jo mums deputātiem pat nekas nav jādara – tikai jāpieņem lēmumus iedzīvotāju interesēs,” norāda Arnte.

Deputāte atzīst, ka ceturtdienas balsojumu ir grūti paredzēt, jo Ķekavas domes pārstāvji mēdz savas domas mainīt pēdējā brīdī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt