Piketā pie Saeimas prasa aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

Vairāk nekā 200 cilvēki, bruņojušies ar plakātiem, ceturtdien, 11.maijā, pie Saeimas protestēja pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Krietni mazākā pulkā bija sanākuši tie, kuri uzskata, ka cirkā ir jābūt dzīvniekiem.  

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā vērtē ieceri aizliegt cirka izrādēs izmantot savvaļas zvērus.

„Cietsirdībai cirkā nē!” bungu pavadībā skandēja sanākušie savvaļas dzīvnieku aizstāvji. Aija, kura trešdienas rītā atnākusi pie Saeimas paust savu nostāju, saka: „Mērķis ir parādīt, ka mums kā sabiedrības aktīvajai daļai tomēr rūp dzīvnieku cirka jautājums.”

Aktīvisti nevēlas, lai atbalstītu priekšlikumu aizliegt cirkā izmantot tikai savvaļā dzimušos dzīvniekus, jo tad likumprojektam nav jēgas. Aija uzskata - ja ļaus cirkā izmantot tos savvaļas dzīvniekus, kuri dzimuši nebrīvē, tad cirks nebūs cilvēcīgs un tajā vienalga uzstāsies savvaļas zvēri.

„Ko mēs gribam? Cirku bez dzīvniekiem! Kad mēs to gribam? Tagad!” pie Saeimas sauc sanākušie.

Biedrības „Dzīvnieku brīvība” valdes pārstāve Katrīna Krīgere saka, jau trīs gadus viņas pārstāvētā organizācija un citas nevalstiskās biedrības cīnās par cilvēcīgu cirku.

„Mēs gribam mudināt deputātus ieklausīties zinātnē, zinātniskajos pētījumos, ekspertos, mūsu pašu valsts iestādēs, nevalstiskajās organizācijās, jo ir liela vienprātība, ka savvaļas dzīvniekiem nav iespējams nodrošināt pieņemamu labturību,” Krīgere.

Viņa uzsver – nav svarīgi, vai dzīvnieks ir dzimis nebrīvē, vai noķerts savvaļā.

Cits viedoklis bija cirka ar dzīvniekiem atbalstītājiem. Viens no viņiem - Sergejs Stupakovs ir iluzionists no Ukrainas, kurš jau vairākus gadus dzīvo Latvijā.

„Esmu profesionāls iluzionists, manos priekšnesumos uzstājas baloži, papagaiļi. Es atbalstu cirku ar dzīvniekiem, jo īstam, klasiskam cirkam ir jābūt ar dzīvniekiem. Bet tas nenozīmē, ka es atbalstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Cilvēki, kas šodien te sanākuši protestēt, zvēru dresētājus ir padarījuši par briesmoņiem,” saka Sergejs.

Protests ilga apmēram stundu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti