Pieturvietās Rīgā izlīmētie plakāti par indīgiem zirnekļiem ir viltus ziņa

Pirmdienas rītā sabiedriskā transporta pieturvietās Rīgā izlīmēti viltus ziņu plakāti, kuros it kā Veselības inspekcija brīdina par kādu indīgu zirnekli, kas karstā laika dēļ iedzīvojies arī Latvijā un ir sevišķi bīstams, tomēr Veselības inspekcijā uzsver, ka uztraukumam nav pamata, šādus plakātus viņi nav izvietojuši.

Plakātos redzams zirnekļa attēls, brīdinājums, ka zirnekļa kodiens var būt letāls, kā arī aicinājums zvanīt inspekcijai vai vienotajam ārkārtas palīdzības numuram 112.

Veselības inspekcijas pārstāve Šķēle
00:00 / 00:26
Lejuplādēt
.

Inspekcijā norādīja, ka par izvietotajiem plakātiem informējuši iedzīvotāji. "Vēršam uzmanību, ka izvietotā informācija sabiedriskajās vietās par zirnekļiem ir viltus ziņa,

un Veselības inspekcija šādu informāciju nav izplatījusi.

Inspekcija par šo notikumu ir vērsusies arī policijā, un iesakām arī šādos vai līdzīgos gadījumos pārbaudīt informāciju arī Veselības inspekcijas mājaslapā. No iedzīvotājiem ir ienākusi informācija ar attēliem, ka ir, bet tieši no kurienes, pagaidām vēl ziņu nav," stāstīja inspekcijas pārstāve Elīna Šķēle.

Rīgas pašvaldības policijā aicina jebkuru, kas atpazīst video redzamo personu zvanīt policijai uz tālruņu numuriem - 67037811 vai 110.

Policijā informēja, ka par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu, policijā uzsākta administratīvā lietvedība. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 7000 eiro.

Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka "uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt". Spuņģis stāsta, ka minētais

"Tegenaria Agrestis" Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam.

Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi "Tegenaria" ģints pārstāvji, taču arī tie neesot ne pat mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastaps, jo šie zirnekļi medī tumsā. "Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir "mājas svētība" - Latvijā tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem," stāsta speciālists.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti