Krustpunktā

Izdevniecības „Žurnāls SANTA” galvenā redaktore Santa Anča: Žurnāli konkurēs ar grāmatām

Krustpunktā

AS „Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis par attīstību

Labklājības ministrs Jānis Reirs: Mēs gribam veidot stabilas audžuģimenes

Pieteikušies trīs specializēto audžuģimeņu atbalsta centru veidotāji; ģimeņu vēl nav

Saņemti trīs iesniegumi specializēto audžuģimeņu atbalsta centru veidošanai, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība"). Viņš arī solīja, ka centri sāks darboties septembrī. Tas nozīmē, ka pirmie bērni specializētās audžuģimenēs varētu nonākt vien rudenī. Tajā pašā laikā mēnesi kopš specializācijas un atbalsta centru ieviešanas 1.jūlijā ģimenes nav izrādījušas interesi par pieteikšanos.

"Ministrijai ir pienākums mēneša laikā izskatīt šos iesniegumus. Skaidrs, ka mēs izskatīsim nedēļas vai pusotras laikā. Un es domāju, ka jau septembrī būs pirmie atbalsta centri, kuru uzdevums ir arī veidot šo specializēto audžuģimeņu sistēmu, un sadarbībā arī ar bāriņtiesām, ar sociālajiem dienestiem tad uzsākt šo darbu," teica Reirs.

Specializētās ģimenes uzņemtu smagi slimus un tādus bērnus, kuriem vajadzīga pastāvīga uzmanība. Reirs skaidroja, ka tas ir darbs, kuru atalgo dubultā minimālā ienākuma jeb 860 eiro apmērā.

Ministrs kritiku par specializēto ģimeņu izveides kavēšanos noraidīja, skaidrojot, ka ministrijā ar ārpusģimenes aprūpes jautājumu strādā tikai viens cilvēks. Ministrijas uzdevums esot veidot politiku un finansēt to, tādēļ notiek sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, kuras darbojas tālāk. Ministrija kopā ar organizācijām izstrādājusi notikumu un ceļa karti.

"Mēs gribam veidot stabilas audžuģimenes, lai būtu garantijas ilgtermiņā," teica ministrs.

Viņš piebilda, ka specializētajām audžuģimenēm ir jābūt gatavām ar bērnu darboties visu laiku. Ģimenes tiek meklētas arī sadarbībā ar organizāciju "Plecs". Katrai ģimenei būs nepieciešamas apmācības.

Reirs salīdzināja specializēto audžuģimeņu sistēmas veidošanu ar mājas būvniecību, norādot, ka "tas ir normāls process,  un nevar uzreiz no projekta ieiet mājā, jo tā vispirms ir jāuzbūvē".

Ģimeņu atbalsta kustībā "Plecs" informē, ka audžuģimeņu apmācības patlaban gaida 40-60 ģimenes, kuras nezina, kad un kur tās varētu notikt.

KONTEKSTS:

Jūnijā valdība atbalstīja Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus audžuģimeņu statusa dažādošanai un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Šajos centros palīdzību sniegs ikvienai ģimenei, kas gatava uzņemt bērnus no bērnunamiem.

Noteikumi par audžuģimenēm jau iepriekš bija plaši diskutēti un pretrunīgi vērtēti, jo iebildumi bija pašvaldībām un citiem partneriem. Specializētajām audžuģimenēm darbs bija jāsāk 1.jūlijā.

2017.gada nogalē labdarības maratonā "Dod pieci" tika vākti līdzekļi jaunizveidotajai atbalsta programmai “Plecs”, kas darbosies “Ziedot.lv” paspārnē. Programma sniegs palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama. Par saziedotajiem vairāk nekā 372 000 eiro domāts nodrošināt konsultācijas, jo katri pieci eiro pielīdzināmi vismaz pusstundai atbalsta.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt