Piespriež piecus gadus cietumā par sieviešu piespiedu izprecināšanu Pakistānas pilsoņiem

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, piedaloties Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokuroram, nolēmusi piespriest brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un diviem mēnešiem diviem cilvēkiem, kurus apsūdzēja par sieviešu piespiedu izprecināšanu.

Prokuratūrā informēja, ka saskaņā ar apsūdzību personas, darbojoties organizētā grupā ar Lielbritānijas organizētās grupas dalībniekiem, Latvijā piedāvāja sievietēm labi atalgotu darbu dārzeņu šķirošanas rūpnīcā. Pēc tam, kad sievietes piekrita darba piedāvājumam, organizētās grupas dalībnieki organizēja viņu nogādāšanu Lielbritānijā, kur izšķīra savervētās sievietes, nogādājot katru savā dzīves vietā, liedza sievietēm pārvietošanās un komunikācijas brīvību.

Lietojot vardarbības draudus, sievietes tika piespiestas stāties laulībā ar Pakistānas pilsoņiem,

tādējādi nodrošinot Pakistānas pilsoņus ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Eiropas Savienības dalībvalstī Lielbritānijā.

Par cilvēku tirdzniecības upuriem kļuva trīs sievietes no Latvijas.

Apelācijas instances tiesā apsūdzētie savu vainu atzina un apelācijas sūdzība tika uzturēta tikai daļā par sodu, lūdzot noteikt ar brīvības atņemšanu nesaistītu sodu. Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors apelācijas instances tiesā neatzina apelācijas sūdzību par soda mīkstināšanu.

Tiesas kolēģija, izvērtējot apstākļus, kas ņemami vērā nosakot sodu, secināja, ka apsūdzētajiem nosakāms brīvības atņemšanas sods uz pieciem gadiem un diviem mēnešiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti