Piespiedu darbs piemērots par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās Aknīstē

Jēkabpils rajona prokuratūras nesen kādai personai piemērotais piespiedu darbs ir par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās Aknīstes novadā, to Latvijas Televīzijai (LTV) pastāstīja Jēkabpils rajona prokuratūras prokurors Jānis Butlers.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka iepriekš atzina, ka Jēkabpils rajona prokuratūra piemērojusi piespiedu darbu kādai personai par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās. Ar apsūdzēto noslēgts prokurora priekšraksts par sodu, un viņam piemērotas 90 stundas piespiedu darba.

Prokuratūra gan iepriekš neatklāja, kuras partijas labā balsis pirktas, taču Eiduka apliecināja, ka tas bija vietēja mēroga deputātu kandidātu saraksts. Netika arī minēts, par kuru pašvaldību ir runa.

Jēkabpils rajona prokuratūras prokurors Butlers LTV pastāstīja, ka runa ir par Aknīstes novada domes vēlēšanām, proti, "viena vai divas personas pie alkohola pudeles" pierunātas atdot balsi par kāda reģionālā saraksta kandidātu pret samaksu.

Paša kandidāta saistība ar šo maksāšanu netika pierādīta. Nav arī zināms, vai personas patiešām nobalsojušas tā, kā gribējis maksātājs.

Aknīstes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Biruta Balule par balsu pirkšanas lietu uzzināja no LTV. Saskaņā ar pašvaldību vēlēšanu likumu komisijai ir jāvērtē, vai notikušais varēja ietekmēt vietu sadalījumu Aknīstes novada domes vēlēšanās. Lai to darītu, komisijai vispirms būs jāizprasa pilnais prokurora priekšraksts par sodu.

Saskaņā ar Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) pieejamo informāciju, šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās Aknīstes novadā visvairāk balsu ieguva saraksts "Vienoti novada izaugsmei" un "Vienotam novadam" - katrs novada domē ieguva trīs deputātu vietas. Divas vietas ieguva "Jauniešu apvienība", bet vienu - Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".

Drošības policijā (DP) aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka šobrīd DP lietvedībā atrodas četri kriminālprocesi par iespējamu balsu pirkšanu šogad jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās. Trim personām šajās lietās piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Savukārt trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti