Dienas ziņas

Pasaulē strauji izplatās vīrusa omikrona paveids

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piesnigušo ceļu tīrīšanā palīgā dodas vietējie zemnieki

Piesnigušo lauku ceļu tīrīšanā palīgā steidz vietējie zemnieki

Neizbraucami ceļi un pamatīgas sniega kupenas šonedēļ ir daudzviet laukos. Tas īpaši apgrūtina darbu pasta piegādātājiem un operatīvajiem dienestiem. Palīgā gan steidz vietējie zemnieki, kuri uzņēmušies rūpes par pašvaldību ceļu attīrīšanu no sniega. 

Uz pašiem mazākajiem lauku ceļiem piektdien ir vien divu automašīnu iebrauktas risas un, ņemot vērā, ka daudzviet aizvien turpina snigt, visticamāk, sniega tīrītājs tuvākajā laikā vairākās vietās neieradīsies. 

Tomēr pastniekiem pa šādiem ceļiem klientiem jāpiegādā pasts. Tieši pasta piegādes automašīna visbiežāk ir pirmā, kas dodas pa pamatīgi piesnigušajiem ceļiem. Piemēram, Kocēnu pagastā piektdienas rītā pa auto logu skatam pavērās vien sniegots lauks, kuram bija jātiek pāri, lai iedzīvotājiem piegādātu laikrakstus un vēstules. 

Valsts AS “Latvijas pasts” Vidzemes reģiona vadītāja vietniece Gunta Medne norādīja: “Vakar [ceturtdien] arī braucām, tikām grāvī, tikām ārā, bet viena daļa iedzīvotāju palika bez laikrakstiem, jo vienkārši nevarējām aizvest.”

Kocēnu pagastā no sniega attīrīt pašvaldības ceļus apņēmies vietējais zemnieks, zemnieku saimniecības “Kārļi” saimnieks Mārtiņš Pētersons. Viņš norādīja, ka piektdien darba būšot ļoti daudz, visdrīzāk līdz pat nākamās dienas rītam, jo pagastā no sniega viņam jāattīra aptuveni 100 kilometri autoceļu. 

Ļaudis gan esot dažādi – citi par padarīto ļoti pateicīgi, bet citi ne tik priecīgi. Pētersons pastāstīja: “Zeme nav sasalusi, kādam paķer zālīti un tad nav apmierināti, bet ir grūti.” Viņš arī sacīja, ka reizēm nākas citu autovadītāju mašīnas palīdzēt izvilkt no grāvjiem.

Tikmēr apdzīvotās vietās un lauku ciematos par ietvju un piemājas celiņu tīrīšanu rūpējas paši vietējie iedzīvotāji.

Kocēnu pagasta iedzīvotājs Māris stāstīja: “Kopīgs stāvlaukums, savu vietu iztīrīšu, pārējie lai domā paši. Pilsētā jau vēl tā [ceļu tīrīšana], bet tur, kur es laukos dzīvoju, kur māsa, tur no rīta ārā netika, pusotru kilometru [vajag] izrakt ar lāpstu, kupenas tādas.”

VAS "Latvijas valsts ceļi" informēja, ka piektdienas pēcpusdienā braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem ir apgrūtināti, īpaši Latvijas ziemeļu daļā. Lai situāciju uzlabotu, patlaban uz valsts autoceļiem strādā vairāk nekā 180 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Pēc snigšanas beigām autoceļi jānotīra trīs stundu laikā, savukārt mazākas nozīmes ceļus no sniega var tīrīt pat 24 stundas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt