Piešķir papildu līdzekļus pretgripas vakcīnu iegādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai nodrošinātu valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas visām riska grupām, valdība otrdien, 12. oktobrī, atbalstīja papildu 1,57 miljonu eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, informēja Veselības ministrijā.

Šajā gripas sezonā pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs saņemt lielāks iedzīvotāju skaits un šim mērķim valsts iegādājusies gandrīz uz pusi vairāk vakcīnu nekā iepriekšējos gados.

Pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcināciju var saņemt:

  • bērni līdz 2 gadu vecumam un grūtnieces;
  • ārstniecības personas;
  • sociālās aprūpes centru klienti;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki;
  •  seniori, kas vecāki par 65 gadiem;
  •  personas ar hroniskām saslimšanām.

Lai pieteiktos valsts apmaksātai vakcinācijai pret gripu, iedzīvotājiem ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Noteikto grupu pārstāvjiem nav nepieciešama īpašā recepte kompensējamo medikamentu iegādei un vakcīna nav jāiegādājas aptiekā.

Kopumā šai gripas sezonai valsts iegādājusies 185 tūkstošus pretgripas vakcīnu devas par vairāk nekā 2,14 miljoniem eiro.

Iepriekšējos gados valsts centralizēti iepirka ap 90 tūkstošiem vakcīnu, kas bija paredzētas bērnu līdz 2 gadu vecumam, grūtnieču, ārstniecības personu un sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinācijai, savukārt zāļu kompensācijas mehānisma ietvaros valsts sedza pusi no vakcīnas summas iedzīvotājiem virs 65 gadu vecuma un ar hroniskām slimībām sirgstošiem cilvēkiem.

Lai arī turpmākos gadus varētu nodrošināt pilnībā valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas riska grupām, ik gadu nepieciešami vairāk nekā 2 miljoni eiro, informēja Veselības ministrijā.

Paplašināt iedzīvotāju iespējas saņemt pretgripas vakcīnas lemts, lai pēc iespējas novērstu riskus, ka vienlaikus Covid-19 vīrusam valstī izplatītos arī gripa, radot papildu draudus iedzīvotāju veselībai.

Slimību profilakses un kontroles centrs pret gripu rekomendē vakcinēties oktobra vidū, lai, sagaidot gripas sezonu, būtu izveidojusies imunitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti