Rīta Panorāma

Rīgas Porcelāna muzejā izstāde „TOGETHER- 2015”

Rīta Panorāma

Šovakar atklāj pirmo «Jūrmalas festivālu»

Ārkārtas stāvkoli pagarina

Piesārņojuma dēļ pagarina ārkārtas situāciju Tukuma ūdeņos

Tukuma dome pagarinājusi ārkārtas situāciju piesārņotajos novada ūdeņos vēl uz divām nedēļām, šādu rīkojumu pēc domes sēdes devis pašvaldības priekšsēdētājs Ēriks Lukmans. 

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka Tukuma attīrīšanas iekārtas joprojām nestrādā ar pilnu jaudu, turklāt piesārņojuma samazināšanās Šlokenbekas dzirnavu ezerā notiekot ļoti lēni un piesārņojums joprojām pārsniedz pieļaujamo normu.

Sēdē arī tika spriests par to, ko darīt ar piesārņotajiem ūdeņiem, bet vainīgā meklējumi uzticēti Valsts policijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas pārvaldei.

Laikraksta „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktore Ivonna Plaude Latvijas Radio pastāstīja, ka ārkārtas situācija pagarināta uz divām nedēļām Tukuma attīrīšanas iekārtās „Tīle” un attiecīgi arī Šlokenbekas dzirnavu ezerā.

Ezera attīrīšana turpinās. Ārkārtas situācijas režīms pagarināts,  jo Tukuma attīrīšanas iekārtas joprojām nav atguvušās, no šiem četriem bioloģiskās attīrīšanas blokiem joprojām strādā tikai divi.

Viena no iespējām ir kaut kur pārpumpēt daudzās tonnas netīrā ūdens, bet īsti nav zināms, kur un kā. Skaidrs ir viens –  attīrīšanas iekārtu baseins ir jāattīra un jāsāk no jauna uzpildīt ar tīru ūdeni, kurā atkal varētu dzīvot attīrošās baktērijas.

„Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktore Ivonna Plaude: Par ārkārtas situācijas pagarināšanu

Tikmēr „Tukuma piens”, kas ir viens no piesārņojuma  radītājiem, paši ņem analīzes un seko tam procesam līdzi, bet netīrākos ūdeņus jau vairākas dienas izved - ir noslēguši līgumu ar kanalizācijas ūdens izvešanas firmu.

Lukmans LTV “Dienas ziņām”  stāstīja, ka ārkārtas situācija pagarināta līdz 3.augustam, jo divi attīrīšanas iekārtu bloki aizvien nav atjaunojuši darbību. Lai uzlabotu ūdens kvalitāti, ezerā strādā aerācijas iekārtas, kas palielina skābekļa daudzumu ūdenī.

Viņš arī atzīmēja, ka sadarbība ar uzņēmumiem, kuru notekūdeņi piesārņoja ezera, ir ļoti laba, uzņēmumi ievēroja pašvaldības norādījumus un samazināja nottekūdeņu apjomu. 

Jau vēstīts par masveida zivju slāpšanu Šlokenbekas dzirnavezerā, no kura izsmeltas četras tonnas beigtu zivju.10.jūlijā Tukuma pašvaldības dome izsludināja ārkārtas situāciju.

Augstais piesārņojuma līmenis ezerā saistīts ar to, ka Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā kāds ielaidis tik netīrus notekūdeņus, ka bioloģiskās attīrīšanas ietaišu mikroorganismi netika galā un nespēja atjaunoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt