Pierobežas pašvaldības piesnigušos ceļus tīra arī līdz viensētām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pierobežas lauku pašvaldības savus ceļus pēc lielās snigšanas jau ir sakārtojušas un nākušas talkā arī vietējiem iedzīvotājiem, iztīrot daudziem ceļu līdz viensētām. Taču situācija jebkurā brīdī var mainīties.

Pierobežas pašvaldības piesnigušos ceļus tīra arī līdz viensētām
00:00 / 04:51
Lejuplādēt

Ciblas pagasta ceļus nu jau vairāk nekā piecus gadus vasarā greiderē, bet ziemā tīra vietējais iedzīvotājs Aldis, kurš ar pašvaldības nesen iegādāto traktoru ''Belarus'' pāris dienu laikā iztīra visus pašvaldības ceļus un vēl arī piebraucamos celiņus pie viensētām. Kopā sanākot ap 100 kilometriem.

Ciblas novadā tāpat kā visā austrumu pierobežā ir uzsnigusi gana bieza sniega sega - jau tuvu 30 centimetriem. Pašlaik novadā no sniega ir iztīrītas gan ciematu ielas un vietējie ceļi, gan arī piebraucamie ceļi līdz daudzām viensētām. To apliecina arī vietējais iedzīvotājs Antons, līdz kura mājai no pašvaldības ceļa ir nepilns puskilometrs, un sniegotā ziemā, ja sniegu nenošķūrē, nokļūšana līdz autobusam ir problemātiska.

Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis norāda, ka Ciblas novada pašvaldībā - tāpat kā blakus novados - ceļu uzturēšanas jomā prioritāte ir ceļiem, pa kuriem brauc skolēnu autobuss, bet netiekot liegta palīdzība arī viensētās dzīvojošajiem.

“Mums ir liels ceļu tīkls – ap 250 kilometriem. Sākumā tiek tīrīti C kategorijas ceļi, kur kursē skolēnu autobuss un ciematu ielas. Pārējiem ceļi mums ir jāiztīra 48 stundu laikā,” norāda Dombrovskis.

Viņš piebilst, ka komunikācija ar iedzīvotājiem vairs nenotiek tā, kā tas bija kādreiz - rakstiski, bet gan daudz operatīvāk – piezvanot uz noteiktu tālruņa numuru, cilvēks var pieteikt sava piemājas ceļa tīrīšanu:

“Mēs palīdzam arī viensētās dzīvojošajiem cilvēkiem, lai pie viņiem var nokļūt mediķi, sociālie darbinieki, pastnieks. Gadās, ka arī uz kapsētu ceļu nākas iztīrīt.”

Jebkuros laika apstākļos pa Ciblas un kaimiņu novadu ceļiem kursē autoveikali. Zvirgzdenes pusē ziemā tas iegriežas ceturtdienās un pirmdienās. Atved visu nepieciešamo, maizi, piena produktus, bakaleju.

Autoveikala pārdevēja Nadežda, atklāj, ka ziemā, protams, ir daudz sarežģītāka braukšana, ceļi nereti ir aizputināti, tie netiek kaisīti, taču arī pircēju skaits šajā gadalaikā krasi samazinās. Kaut gan tam par iemeslu ir ne tikai sniegs, bet arī krasi sarūkošais iedzīvotāju skaits.

Ziemā laukos sasirgušam cilvēkam ir lieli pārdzīvojumi arī par to, lai vajadzīgajā brīdī pie viņa varētu atbraukt ”ātrie”. Tiesa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Ludzas nodaļas vecākā ārsta palīdze Vija Strogonova atklāj, ka mediķi gatavi dažādiem ekstremālam situācijām. Bijušas patiesi sniegotas ziemas, kad pie slimnieka briduši pa kupenām, taču šoziem situācija neesot kritiska.

“Ziemas tagad nav bargas, sniega ir maz. Līdz ar to braukšana nesagādā grūtības. Mums mašīnām visi riteņi ir velkošie, un laukos tālu prom no ceļiem cilvēki jau vairs nedzīvo. Viņi centros vairāk dzīvo,” ievērojusi Strogonova.

Pašvaldībām ir jānodrošina iespēja iedzīvotājiem nepieciešamības gadījumā saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, iespēja piekļūt īpašumam citiem operatīvajiem dienestiem. Ciblas novadā ceļu uzturēšanai paredzēti 150 tūkstoši eiro, ziemai - 30 tūkstoši eiro. Savukārt ceļu tīrīšanai uz viensētām nauda tiek ņemta no citām novada budžeta pozīcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti