Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kalētos top aktīvās atpūtas laukums

Pierobežas Kalētos ar 500 iedzīvotājiem top aktīvās atpūtas laukums

Ilgi gaidīts cerību piepildījums – tā topošo aktīvās atpūtas laukumu vērtē Priekules novada Kalētos. Nelielajam pierobežas pagastam, kurā iedzīvotāju skaits ir nedaudz virs pieciem simtiem, bet vietējā pamatskolā mācās nepilns simts skolēnu, šis būšot nozīmīgs infrastruktūras objekts.

Tuvojas nobeigumam šovasar uzsāktā aktīvās atpūtas laukuma izbūve netālu no pamatskolas Kalētu pagasta centrā. Šobrīd tiek gaidīti piemēroti laika apstākļi, lai skrejceļam uzklātu mīksto segumu.

Par šādu plašu sporta laukumu sapņots jau sen, stāsta aktīvās nūjotājas, kuras iemēģina skrejceļu. Esot prieks, ka vairs nevajadzēšot nūjot  pa putekļainajiem vai dubļainajiem lauku ceļiem, pakļaujot sevi dažādiem riskiem.

“Būs ērtāk nekā tad, kad aiz muguras mašīnas un traktori brauc. Tīri nejauki [tad] staigāt,” saka Kalētu pagasta iedzīvotāja Zeltīte Čabauska.

“Nevar jau uzvilkt gumijas zābakus un pa peļķēm staigāt tur, kur traktori brauc,” piebilst Mirdza Liepiņa.

Mūsdienīgs skrejceļš ar futbola laukumu vidū, lodes grūšanas un šķēpa mešanas sektori, arī riteņbraukšanas trase – tik dažādām sportiskajām aktivitātēm paredzēts topošais laukums. Tā būs iespēja uzlabot sporta stundu un treniņu kvalitāti atbilstoši prasībām.

Pašlaik Kalētu pamatskolas skolēni iztiek ar bruģētajiem parka celiņiem un nelielu volejbola laukumu.

Kalētu pamatskolas 7.klases skolnieks Kārlis Piziks stāsta par saviem panākumiem lodes grūšanā: “Otrā vieta Latvijā divus gadus pēc kārtas. Mēs trenējamies zālē vai šeit.”

Kā norāda sporta skolotājs Ģirts Ločmelis, pirms došanās uz sacensībām smiltīs tikušas zīmētas shēmas, pat gatavoti maketi, lai skolēni zinātu, kā rīkoties modernajos stadionos.

Kalētu pamatskolas jaunie sportisti guvuši labus panākumus gan Latvijā, gan arī Eiropā, taču jaunais laukums pavērs daudz plašākas iespējas. “Bērniem būs gan vieglāk skriet, gan vieglāk trenēties, arī izprast to, kāda atšķirība bija pirms tam un tagad. Es ceru, ka vairākiem  iepatiksies sports un vairāk gribēsies sportot,” saka Ločmelis.

“Sports Kalētos vienmēr bijis cieņā. Domāju, ka varbūt kādas jaunās ģimenes tomēr atgriezīsies laukos. Infrastruktūra ir vajadzīga. Ko tad viņi te darīs brīvajā laikā?” spriež Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agrita Drīviņa.

Kalētnieki ir pārliecināti, ka ieguldītie 235 tūkstoši eiro, no kuriem daļa gūta no pārrobežu projekta sadarbībā ar Lietuvas partneriem, sevi attaisnos ar aktīviem un veselīgiem pagasta iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti