Dienas ziņas

«Rīgas satiksmes» lietā vēl trīs apcietinātie

Dienas ziņas

Ventspils novada Stiklos apbalvo ugunsgrēka dzēsējus

Par e-nosūtījumu darbību bažas arī pierobežā

Pierobežā dzīvojošajiem bažas par e-nosūtījumu darbību

No 1. janvāra arī ārstu nosūtījumi pie speciālistiem un uz izmeklējumiem būs elektroniskā veidā, atvieglojot ārstu darbu. Laika atlicis maz, un mediķi atzīst, ka sistēmā ir jāveic uzlabojumi. Bažas par jauno e-pakalpojumu ir arī valsts pierobežā, kur mediķi un iedzīvotāji jau iepriekš piedzīvojuši kļūmes ar e-darbnespējas lapām.

Viļakas novada Rekovas ciemā jau vairāk nekā 15 gadus darbojas ģimenes ārsta Andra Spridzāna privātprakse. Vidēji dienā viņš uzņem 20-30 pacientus, kurus šobrīd arī pats informē par nākamgad gaidāmo obligāto e-nosūtījumu ieviešanu. Pierobežas iedzīvotājiem pagaidām gan pēc iepriekšējās pieredzes ar citiem e-vides dokumentiem ir nedrošības sajūta.

"Pacienti, tāpat kā ārsti, saprot arī, ka gan ar receptēm, gan darbnespējas lapām ir gājis dažādi. Uztraucas par to, ka varbūt es aizbraukšu pie daktera uz Rīgu un mana nosūtījuma nav tur. Ko es tad darīšu? Rīga ir Rīga, tie ir 200-300 kilometri," atzīst ģimenes ārsts Andris Spridzāns.

Ārsts, šogad uzsākot darbu ar e-receptēm un e-darbnespējas lapām, ievērojis, ka kļūdas un nepilnības sistēmā radušās pat vairākus mēnešus pēc to ieviešanas.

"Ar receptēm mums jau ir pieredze: gan aptiekās garas rindas, ja pēkšņi tajā brīdī sistēmā kādi traucējumi," piebilst Spridzāns.

Līdz šim septiņus gadus ģimenes ārsts elektronisku dokumentu sagatavošanai izmantoja programmu "Medius". Viņaprāt, tā ir ātrāka un kvalitatīvāka par e-veselību. Pagaidām, eksperimentējot ar e-nosūtījumu izveidi, lielākās grūtības rada tas, ka tie nav paredzēti izmeklējumiem, darbs ar diagnožu un speciālistu sarakstu ir haotisks un aizņem vismaz 20 minūtes. Nepieciešami vairāki citi labojumi.

Kā vienu no risinājumiem Spridzāns un citi ģimenes ārsti redz iespēju vēl izstrādes procesā dot iespēju programmu pārbaudīt tieši medicīnas nozares speciālistiem.

"Lai nav tāpat, kā ar šīm programmām, kuras sola, ka strādās pēc mēneša, strādās pēc trīs mēnešiem, strādās pēc tam, bet viņās visu laiku ir kādi traucējumi, ka nevari strādāt," norāda ģimenes ārsts.

Elektronisko jeb e-nosūtījumu obligāta sagatavošana būs no 2019. gada 1. janvāra. Sākotnēji to bija paredzēts ieviest jau šā gada 1. martā, tomēr, lai paplašinātu piekļuves iespējas e-nosūtījumiem, termiņš pagarināts.

Ārsti atgādina, ka pārejas posmā nākamā gada sākumā būs derīgi arī nosūtījumi papīra formātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt