Dienas ziņas

Postoši kūlas ugunsgrēki katru dienu

Dienas ziņas

Skolā stāsta par NATO

Skolēni izvēlas mācīties Rīgā

Pierīgas skolēni izvēlas mācīties Rīgā

Pēdējos gados Pierīgas novados krietni audzis iedzīvotāju skaits, tostarp par labu tiem izvēlas jaunās ģimenes ar bērniem.  Lai ar dzīvesvietu izvēlējušies Pierīgā, vairums novadā deklarēto bērnu izglītoties dodas uz Rīgu. Šāds modelis gan Pierīgas pašvaldībām no gada budžeta paredz līdz pat vairāku tūkstošu latu lielus izdevumus un neesot finansiāli izdevīgs.

Salaspils novada skolās šogad reģistrēto skolēnu skaits ir nedaudz vairāk kā 1400. Nepilna puse no novadā deklarētajiem bērniem dodas mācīties uz citām Latvijas pilsētām, galvenokārt Rīgu. Tomēr par izglītības nodrošināšanu maksājumi gan jāveic pašvaldībai, kurā skolēns deklarēts. Piemēram, Salapsils dome ik gadu no budžeta tam atvēl teju 900 tūkstošus eiro. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kā motivēt novada bērnus neizvēlēties skolu citos novados.

„Jāsaka tā - tas nav pēdējo gadu, bet tas ir pēdējo 40, praktiski 47 gadu garumā. Mēs ar šo problēmu jeb jautājumu saskaramies,” klāsta  Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa.

Kā skaidro direktore, lai konkurētu ar galvaspilsētas skolām, Pierīgā esošajām izglītības iestādēm ne tikai jāpiedāvā plašākas izglītības programmas, bet arī atbilstošs tehnoloģiskais nodrošinājums. To gan apgrūtinot atsevišķu padomju gados celto izglītības iestāžu stāvoklis. Piemēram, Salaspilī, interaktīvo tāfeli klasē nav bijis iespējams izvietot zemo griestu dēļ.

Savukārt Ķekavas novads, lai sekmētu skolēnu neaizplūšanu, ieviesis stipendijas, ko piešķir audzēkņiem par labām sekmēm. Līdzīgu praksi piekopj arī Ikšķiles novads, naudas balvas piešķirot olimpiāžu uzvarētājiem. Turklāt šobrīd novads ir arī plašākas izglītības jomas reorganizācijas priekšā.

„Šobrīd gan ir pārmaiņas vidusskolā, plānojas jauns direktors. Ir šādas tādas idejas, kā piesaistīt tieši vidusskolas posma skolēnus,” saka Ikšķiles novada pašvaldības izglītības speciāliste Māra Niedra

Savukārt Salaspils pašvaldība, atsakoties no jaunas skolas būvniecības, iegādājusies ēku kompleksu, lai pēc renovācijas tajā izvietotu abu vidusskolu septīto līdz divpadsmito klašu audzēkņus. Tādējādi vienkopus ar esošajām izglītības iestādēm, stadionu un sporta namu veidojot vienotu izglītības un sporta centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt