Ārpus Rīgas

Oficiālu dzīvnieku kapsētu ierīkošanas jautājums Latgalē virzās kūtri

Ārpus Rīgas

Dzelzceļa sliežu šķērsotājiem Līvānos būvēs gājēju pārvadu

"Rīgas un Apriņķa Avīzes" galvenā redaktore Ieva Karlsberga par Pierīgas pedagogu algām

Pierīgā skolotāju algas nesarūk vien pašvaldību dotāciju dēļ

Pēc pedagogu atalgojuma reformas skolotāju algas Pierīgā nav sarukušas vien pašvaldību dotāciju dēļ, Latvijas Radio programmā "Labrīt" sacīja "Rīgas un Apriņķa Avīzes" galvenā redaktore Ieva Karlsberga.

Viņa norādīja, ka  daudzas Pierīgas pašvaldības ir dotējušas starpību, ko reformā valsts ir samazinājusi. Ja vietvaras to nebūtu darījušas, tad skolotāju atalgojums būtu sarucis par 20-200 eiro.  Dažviet tās gan patiešām ir sarukušas, jo pilnībā pašvaldības algu sarukumu nespēja kompensēt.

Tomēr, piemēram, Babītē un Ķekavā skolotāju algas ir dotētas no budžeta sadaļas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Savukārt Ropažos atalgojums pēc pašvaldības piemaksām ir audzis par 30-60 eiro.

Paredzams, ka arī nākamajā gadā dotācija turpināsies. Piemēram, Ķekavā šim mērķim atvēlēs 200 000 eiro, kas nozīmē, ka šo naudu neieguldīs kādā citā projektā vai mērķī.

Vēstīts, ka līdz ar reformu mazāks atalgojums ir arī mākslas skolotājiem.

Jau ziņots, ka valdība jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Taču skolotāju algu izmaksas modeļa novēlotās pieņemšanas dēļ pašvaldības pedagogiem algas par septembri izmaksāja no saviem līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti