Pierīgā daļu «Liepājas autobusu parka» reisu uz laiku nodos citiem pārvadātājiem

Lai AS "Liepājas autobusu parks" sabiedriskā transporta maršrutu tīkla daļās jeb lotēs "Ogre, Aizkraukle" un "Liepāja" varētu nodrošināt 100% autobusu reisu izpildi, uz laiku daļu reisu, kas pārvadātājam jānodrošina Pierīgas maršrutos, izpildīs SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka", informēja Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

"Liepājas autobusu parks", sākot līguma izpildi pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles novados, no 2022. gada 1. jūlija no kopējā plānotā reisu skaita – 14 756 – kopumā nav izpildījis 430 reisu, kas ir 2,91%.

Zaķis skaidroja, ka, sākot sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanu maršrutu tīkla daļā "Ogre, Aizkraukle", autobusu vadītāju trūkuma dēļ "Liepājas autobusu parks" saskārās ar grūtībām pilnvērtīgi izpildīt ar līgumu uzņemtās saistības. Rezultātā "Liepājas autobusu parks", veicot darbaspēka pārdali, sistemātiski neizpildīja arī reisus, kuru apkalpošanu tas bija uzņēmies maršrutu tīkla daļā "Pierīga" un "Liepāja". Šī iemesla dēļ "Liepājas autobusu parks" kopš jūlija sākuma nav izpildījis 627 reisus Liepājas, Pierīgas, Aizkraukles un Ogres lotēs.

Tādēļ Autotransporta direkcija ir rakstiski brīdinājusi "Liepājas autobusu parka" vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu maršrutu tīkla daļā "Ogre, Aizkraukle".

Vienlaikus, lai apzinātu situāciju, Autotransporta direkcija pieprasīja "Liepājas autobusu parka" vadībai sagatavot un iesniegt informāciju par vadītāju skaitu un rezervēm gan šobrīd, gan arī rudenī, kā arī pasažieru informēšanas kārtību un tās nodrošināšanu gadījumos, ja kāds no reisiem tiek atcelts. 

"Liepājas autobusu parks" ir informējis Autotransporta direkciju, ka uzņēmums veic aktīvas darbības, lai nodrošinātu reisu izpildi 100% apmērā, kā arī lai sagatavotos rudens sezonai, kad tiek plānots reisu pieaugums mācību iestāžu darbības atsākšanas un iespējamu Covid-19 uzliesmojumu dēļ. "Liepājas autobusu parks" ir izveidojis potenciālo darbinieku, autobusu vadītāju, reģistru, kurā ir iekļautas ziņas par vairāk nekā 60 autobusu vadītājiem, kuri ir nosūtījuši "Liepājas autobusu parkam" savu CV un informējuši uzņēmumu par savu ieinteresētību uzsākt darba gaitas "Liepājas autobusu parkā". Daļa no minētajām personām ir aptaujātas, un ir saņemta informācija, ka darba attiecības varētu tikt sāktas septembrī vai oktobrī.

Lai tiktu rasts risinājums pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai un līgumos paredzēto saistību pilnvērtīgai izpildei, Autotransporta direkcija 19. un 22. augustā rīkoja sanāksmes, kuru laikā ar "Liepājas autobusu parku", "Latvijas sabiedrisko autobusu" un "Nordeku" apsprieda iespējamos radušās situācijas risinājumus maršrutu apkalpošanai lotē "Pierīga" un nonāca pie slēdziena, ka šobrīd pilnvērtīga reisu izpildes nodrošināšana ir iespējama, uz laiku veicot pakalpojuma sniegšanas apjoma pārdali starp personu apvienības, kuras sastāvā ir "Liepājas autobusu parks", "Latvijas sabiedriskais autobuss" un "Nordeka", dalībniekiem. 

Šāda pārdale plānota uz termiņu, kurā "Liepājas autobusu parks" pilnvērtīgi atrisina jautājumu, kas saistīts ar darbaspēka resursu un rada Autotransporta direkcijai pārliecību par uzņēmuma spējām izpildīt pilnīgi visu tam uzticēto pakalpojuma apjomu.

Zaķis skaidroja, ka reisu pārdale atslogos "Liepājas autobusu parka" darbaspēka resursu, kuru varētu novirzīt uz citiem novadiem ar mērķi nodrošināt 100% reisu izpildi attiecīgajos novados. Risinājums varētu pozitīvi ietekmēt turpmāko reisu izpildes nodrošināšanu pilnā apjomā.

KONTEKSTS:

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija apsvērusi arī līguma laušanu ar pārvadātāju, par ko uzņēmums ir brīdināts.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022. gada 29. marta lēmuma par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti