Sadaļas Sadaļas

Pierakstus Covid-19 potei atver jau februārī «Manavakcina.lv» reģistrētajiem; gatavojas visu iedzīvotāju vakcinācijai

Ārpus prioritārajām grupām esošajiem iedzīvotājiem, kuri februārī agrīni izrādīja interesi un pieteicās vakcinācijai pret Covid-19, jau tagad ļauj pierakstīties uz vakcināciju, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Vakcinācijas vietas un laika izvēle tiek jau no šī brīža nodrošināta tiem iedzīvotājiem, kuri vietnē “Manavakcina.lv” pieteicās februārī.

Tas attiecas uz vietnē “Manavakcina.lv” februārī reģistrētajiem iedzīvotājiem, kuri līdz šim nav bijuši nevienā no jau atvērtajām prioritārajām grupām, kā arī nav saņēmuši vakcīnu kādā no iepriekš esošajiem brīvo rindu mēģinājumiem un kuriem nav nākotnes pieraksta uz Covid-19 vakcināciju.

Kopumā no piektdienas, 30. aprīļa, iespēja pašam vietnē “Manavakcina.lv” izvēlēties vakcinācijas laiku tiek atvērta 40 222 iedzīvotājiem. Lai izvēlētos vakcinācijas vietu un laiku, jāiet vietnē “Manavakcina.lv” jau esošajā pieteikumā un jāizvēlas jebkura tuvākā vakcinācijas vieta, kurā ir atvērti vakcinācijas laiki. Šo vietu skaits ar laiku palielināsies, informēja Veselības ministrija.

Tagad ir atvērti vairāk nekā 22 000 vakcinācijas laiki, pamatojoties uz pieejamo vakcīnu apjomu, vakcinācijai uz tuvākajām trīs nedēļām. Papildus plānots vēl piektdien un sestdien, 30. aprīlī un 1. maijā, nodrošināt jaunu vakcinācijas laiku atvēršanu vietnē "Manavakcina.lv".

Neilgi pēc Pavļuta paziņojuma par pierakstu atvēršanu vietnē "Manavakcina" ir novērots ļoti liels pieprasījums.

Secīgi iespēju izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku vēl līdz 3. maijam tiks nodrošināta arī pārējiem iedzīvotājiem, kuri jau laikus reģistrējušies vietnē "Manavakcina.lv".

Visu iedzīvotāju vakcinācija 

“Esmu vakar parakstījis rīkojumu par devītās prioritārās grupas jeb visu Latvijas iedzīvotāju, neatkarīgi no piederības kādai grupai, vakcinēšanu. No 3. maija esam lēmuši padarīt vakcināciju pieejamu katram Latvijas iedzīvotājam,” Veselības ministrijas preses konferencē sacīja Pavļuts. 

Kopumā “manavakcīna.lv” ir pieteikušies aptuveni 220 tūkstoši cilvēku, no tiem vairāk nekā 90 tūkstoši jau ir saņēmuši vakcīnu. No atlikušajiem aptuveni 68% cilvēku šobrīd nav nevienā no prioritārajām grupām, norādīja Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča. 

"Vakcinācijas centri no 3. maija darbosies pastāvīgi, tie darbosies atkarībā no vakcīnu piegādēm un iedzīvotāju pieprasījuma. Papildus centriem būs izbraukuma vakcinācijas teltis. Šodien šāda telts pirmo reizi darbojas Latgalē," atzīmēja Juhņēviča. 

Vienlaikus Juhņēviča uzsvēra, ka arī turpmāk vakcinācijas procesā centīsies nodrošināt prioritāti riska grupām: "Domājam par prioritāro grupu priekšrocībām. Prioritāte saglabāsies pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, plānojot pierakstu. Plānojam ieviest arī “brīvās stundas” vakcinācijas centros, kad vakcinēties varēs tikai seniori un iedzīvotāji ar hroniskām slimībām."

Izbraukuma vakcinācija mājās un darba kolektīviem

Juhņēviča atklāja, ka līdz šim 2119 personas pieteikušās izbraukuma vakcinācijai mājās. Izbraukuma vakcinācijas gadījumā var tikt vakcinēti arī pārējie mājsaimniecībā dzīvojošie. “Šajā nedēļā ir bijusi aktīva iedzīvotāju vakcinācija mājās,” sacīja projekta vadītāja. 

Tāpat vakcinācija pret Covid-19 ir iespējama arī uz vietas iestādē vai uzņēmumā. Nosacījums – kolektīvā ir jābūt vismaz 25 personām, bet ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju var vienoties, iespējams, šis skaits var būt arī nedaudz mazāks, pauda Juhņēviča.

Vakcinācijas birojs gan aicina darba devējus ņemt vērā, ka līdz pat trīs dienām pēc potēšanas darbinieks var justies slikti – just muskuļu sāpes, paaugstinātu temperatūru, drudzi vai izteiktu nogurumu.

Juhņēviča skaidroja: “Svarīgi ir darba devējiem saplānot vakcinācijas kalendāru, grafiku, vienkārši. (..) Visu darbinieku vienlaicīga vakcinēšana var radīt darba pārrāvumu uz vienu līdz divām dienām, līdz ar to būtu svarīgi saplānot šo kalendāru tā, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību."

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās plānots atvērt pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam.  No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas.  Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt