Pieprasījums pēc jaunajiem personas kodiem samazinās

Trīs gados, kopš Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams mainīt savu personas kodu, kurā nav redzami personas dzimšanas dati, pieprasījums pēc šī pakalpojuma pakāpeniski sarūk.

Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes pārstāve Madara Puķe uzsvēra, ka tā nav pirmās nepieciešamības lieta, līdz ar to iedzīvotāju interese nav liela. Viņa atgādināja, ka tas ir neatgriezenisks solis, jo, saņemot jauno personas kodu, nav iespējams pārdomāt un atgūt iepriekšējo. Jaunais personas kods iedzīvotāju reģistrā tiek ierakstīts vienu vienīgu reizi.

Tas ir bez maksas, bet pēc jaunā personas koda iegūšanas jārēķinās, ka būs jāmaina visi personas apliecinoši dokumenti, kuros redzams iepriekšējais personas kods.

PMLP pārstāve Madara Puķe: Pieprasījums pēc jaunajiem personas kodiem samazināsLinda Zalāne

Piemēram, dati par pagājušo gadu liecina, ka personas kodu izvēlējās mainīt 135 personas, informēja Madara Puķe. Vidējais vecums, kurā visbiežāk izvēlas mainīt personas kodu, ir 40 līdz 49 gadi.

Kopš personas koda maiņa ir iespējama, aptuveni trīs gadu laikā līdz šī gada aprīlim personas kodu mainījušas 554 personas, informēja Puķe.

Viņa atzina, ka sākumā, kad šis pakalpojums tika ieviests, interese bija lielāka, un šobrīd ir tendence, ka šī interese pakāpeniski samazinās.

Personas kodu maina cilvēki, kuri nevēlas atklāt savu vecumu, kuri uzskata, ka   dzimšanas dati ir sensitīva un privāta informācija, sacīja Puķe.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti