Panorāma

Pretplūdu pasākumi Ogres upē prasīs miljonus

Panorāma

Lauksaimnieki saņems iekrāsotu dīzeļdegvielu

Piemin Ziemassvētku kaujas

Piemin Ziemassvētku kaujas

Kopš leģendāro kauju sākuma, kad latviešu strēlnieki visai pasaulei parādīja neticami lielu cīņassparu  un drosmi, sestdien apritējis 98. gads. Šo dienu atceras arvien vairāk cilvēku un godina tūkstošiem varoņu, kuri dzīvības zaudēja lielākajā militārajā operācijā Latvijā Pirmā pasaules kara laikā.

Ziemassvētku kaujām ir liela nozīme ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas vēsturē. Tās bija vienas no lielākajām un sīvākajām 1. pasaules kara kaujām Eiropā no 1915. līdz 1917. gadam. Par dramatiskajām Ziemassvētku kaujām Babītes novadā liecina gan vēstures fakti un cilvēku stāsti, gan arī piemiņas vieta Tīreļos – Antiņu kapi ar pieminekli kritušajiem latvju strēlniekiem.

Šī klusā vieta glabā notikumus, kas risinājušies pirms 98 gadiem. "Šeit apglabātie strēlnieki turpina pildīt savu pienākumu. Šeit dzima latviešu karavīru gars," saka NBS komandieris Raimonds Graube.

Lai arī kaujas iznākums nebija tāds, kāds cerēts, latviešu strēlnieki pierādīja savu varonību, gribasspēku, bezbailību, mīlestību pret savu zemi un tautu.

Ziemassvētku kaujās kritušo strēlnieku piemiņas pasākuma ietvaros jaunsarga Svinīgo solījumu deva jaunsargu kandidāti no Jelgavas un tā novada. Pieminot šeit kritušos strēlniekus, gaisā uzšaujas zalves, sniegā gulst svecītes un sarkanas rozes pie piemiņas akmens. Šovakar te sapulcējušies simtiem cilvēku, tai skaitā arī diplomātisko dienestu pārstāvji, kuri apliecina, ka Latvija karavīriem vairs nav jācīnās vieniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti