Dienas ziņas

Sākusies velomūzikas ekspedīcija pa Zemgali un Kurzemi

Dienas ziņas

Cūku mēra apkarošanā vajadzīga institūciju sadarbība

Piemin gadsimtu kopš kara sākuma

Piemin gadsimtu kopš kara sākuma

Šogad daudzās valstīs ar dažādiem pasākumiem piemin 100 gadus kopš Pirmā pasaules kara sākuma. Tas laupīja vairāk nekā 37 miljonu cilvēku dzīvības un ir viens no asiņainākajiem militārajiem konfliktiem pasaules vēsturē. Lai izzinātu vēl neizzināto par Pirmo pasaules karu, šajās dienās Rīgā notiek starptautiska zinātniska konference, kurā tiek analizēti gan militārā konflikta cēloņi, gan tas, kādu iespaidu karš atstājis uz cilvēci.

Pavisam Pirmajā Pasaules karā tika iesaistītas 34 valstis. Karš iezīmēja būtisku lūzumu Eiropas un pasaules vēsturiskajā attīstībā, izmainīja sabiedrības uzskatus, vērtību sistēmu un atskaites punktus.

Pasaules vēsturē šo karu mēdz dēvēt arī par totālo karu, jo tajā tika iesaistītas ne tikai militārpersonas, bet arī civiliedzīvotāji. Vēsturnieki uzsver, ka joprojām par karadarbību ir daudz nezināmā.

Kara muzeja rīkotajā konferencē piedalās arī vairāki ārvalstu vēsturnieki. Viņi īpaši vērtē Pirmā pasaules kara militārās, politiskās un sociālās norises Baltijas reģionā, tai skaitā kara ietekmi uz sabiedrību.

Karadarbība Latvijas teritorijā  risinājās ar pārtraukumiem visu 1. pasaules kara laiku. Aktīvā karadarbība Latvijas teritorijā bija nodarījusi milzīgus zaudējumus latviešu tautai un līdz tam nepieredzētu postu zemei. Kara rezultātā iedzīvotāju skaits bija samazinājies no 2,55 miljoniem 1914.gadā līdz 1,3 miljoniem 1918.gadā, tātad gandrīz puse iedzīvotāju bija zudusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti