Piemērojot sankcijas, Latvijā uzlikti 65 liegumi darījumiem ar īpašumu

Latvijā, piemērojot sankcijas pret Krievijas agresijas atbalstītājiem, līdz 20. maijam piemēroti 65 liegumi darījumiem ar īpašumu, informēja Tieslietu ministrijā, kurai ir koordinējošā loma sankciju piemērošanā attiecībā uz valsts uzturētajiem reģistriem.

Tiesu administrācija kā vienotās datorizētās zemesgrāmatas pārzinis ir tiesām nosūtījusi informāciju par 65 nekustamajiem īpašumiem, kas atrodas sankcionēto personu īpašumā, valdījumā vai kontrolē.

Tiesas visiem 65 nekustamajiem īpašumiem veikušas aizlieguma atzīmi. Tas nozīmē, ka īpašumu nevar pārdot, citādi atsavināt, piemēram, dāvināt vai iznomāt.

Tiesas turpina vērtēt un lemt par aizlieguma piemērošanu.

Uzņēmuma reģistrs konstatējis četrus gadījumus, kas varētu liecināt par mēģinājumiem apiet sankciju sekas un kur pieteiktās izmaiņas skar sankcionētās personas. Informācija sniegta tiesībsargājošām iestādēm, un izmaiņas reģistra datos nav veiktas. Tāpat Uzņēmumu reģistrs atteicis veikt izmaiņas patieso labuma guvēju sastāvā četros gadījumos. 

Valsts akciju sabiedrība "Ceļu satiksmes drošības direkcija" 87 transportlīdzekļiem, kas pieder sankcionētām personām vai ir to turējumā, ir uzlikusi aizlieguma atzīmi reģistrēt transportlīdzekļus, kā arī uzlikusi atsavināšanas atzīmi personas īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

Lauksaimniecības datu centrs konstatējis reģistrētu ganāmpulku vienai juridiskai personai, kas saistīta ar sankcionēto personu, taču saimniecība (ganāmpulks) ir likvidēts vēl pirms sankciju noteikšanas.

Valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā vienam helikopteram veikusi atzīmi, ka tas ir saistīts ar sankcionētu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto gaisa kuģi noņemt no gaisa kuģa reģistra. 

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra ir piemērojusi sankcijas 11 traktortehnikas un tās piekabju vienībām. Traktortehnika pieder patiesā labuma guvējam, kura ir sankcionēta persona, vai ir tās turējumā. Saskaņā ar uzlikto aizlieguma atzīmi šobrīd traktortehniku nevar noņemt no uzskaites, veikt tehnisko apskati, reģistrēt komercķīlas atzīmi un veikt īpašnieka maiņu.

Latvijas Jūras administrācija kā Latvijas Kuģu reģistra datubāzes uzturētājs veikusi atzīmi vienam peldlīdzeklim, ka tas saistīts ar sankcionētu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto peldlīdzekli noņemt no Latvijas kuģu reģistra.  

Tieslietu ministrija uzsver, ka, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas un iestādes turpinās aktīvi tās piemērot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt