Piemaksas ģimenes pabalstiem sāks maksāt no marta

Ģimenes, kas audzina divus un vairāk bērnus, no nākamā gada marta saņems piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta, otrdien, 19. decembrī, vienojās valdība, nosakot arī piemaksas apmēru.  

Paša ģimenes pabalsta apmērs nākamgad nemainīsies - par pirmo bērnu ir 11,38 eiro, par otro - 22,76 eiro, par trešo - 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem 50,07 eiro. Bet ģimenes saņems pie šī pabalsta piemaksu.

Ja, piemēram, ģimenē būs četri bērni, piemaksa būs 116 eiro mēnesī, ja pieci – 166 eiro utt, informēja Labklājības ministrija. 

No 2018. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalstu maksās līdz bērna 20 (šobrīd – līdz 19) gadu vecuma sasniegšanai, kamēr bērns mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā.

Tāpat no nākamā gada 1. janvāra pabalstu maksās arī par bērnu, kas atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam uzņemts profesionālās izglītības programmās un saņem stipendiju.

Jau ziņots, ka koalīcija vienojās nākamgad ģimeņu atbalstam atvēlēt 28 miljonus eiro un 32 miljonus - aiznākamgad. Taču pēc ilgām diskusijām un dažu variantu noraidīšanas politiķi vienojās, ka konkrētas piemaksas pie pabalstiem noteiks valdība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti