Dienas ziņas

Februāris - labdarības skolas mēnesis

Dienas ziņas

Zemgalē daudzviet izsaluši ziemāji

Piemājas darbnīcā top kāpurķēžu auto

Piemājas darbnīcā top kāpurķēžu auto

Trijos mēnešos tapis jaudīgs visurgājējs - to, ka šāds veikums ir pa spēkam arī piemājas darbnīcā, apliecina tehnikas entuziasta Arņa Baltā konstruētais kāpurķēžu auto. Viņš dzīvo līdzās Lubāna ezeram un ir kaislīgs makšķernieks, kuram ir svarīgi nodrošināties ar kārtīgu braucamo, lai nokļūtu jebkurā punktā Lubāna plašumos.

Koši sarkana kāpurķēžu Ņiva - tā īsumā varētu raksturot Baltā jaunāko izgudrojumu. Augšdaļā var sazīmēt kādreiz tik populārās automašīnas virsbūvi, bet ritošā daļa pārbūvēta līdz nepazīšanai.

Baltais stāsta, ka tas viss ir „roku darbs no nulles”.

„Man internetā te uzdeva jautājumus - kur dabūji ķēdes? Tās ķēdes tepat uz vietas darbnīcā es dabūju!” saka Baltais.

Lai ieceri īstenotu, detaļas nācies gādāt vai no visas Latvijas. Svarīgākais instruments bijusi metināšanas iekārta, bet grūtākais bijis kāpurķēžu konstrukcija.

„Viss tas salikts kopā. Katra ķēde ir septiņi ar pus metri gara un 70 laipiņas katrā pusē,” skaidro entuziasts.       

Lai arī piemājas darbnīcā pavadītas neskaitāmas stundas, bez palīga nevarējis iztikt. Darbos palīdzēja kaimiņš Sandis Zeps, kam bija uzticēts atbildīgais skrūvēšanas process.

„Sākumā es neticēju, ka kaut ko tādu var uzbūvēt. Pirmā pieredze tāda vispār. Bet tā jau gāja viss labi, skrūvējām kā traki! Es pa dienu, Arnis pa nakti, negulēdams cilvēks, i iznāca braucamais!” saka Zeps.

Ar nožēlu Baltais atzīst, ka šogad nav lāgā ziemas, kur jauno auto izmēģināt kā nākas. Ar lepnumu vīrs demonstrē pašu filmētos kadrus, kur mašīna izpaužas visās tās iespējās uz ezera ledus. Pa ledu kāpurķēžu autiņš attīsta pat 110 kilometri stundā, bet caurmērā braukšanas ātrums esot ātrāks nekā traktoram – 50 līdz 60 kilometri stundā. Šoziem nav nācies arī izmantot piestiprināto sniega lāpstu, jācer uz nākamo gadu.

To, ka Arnim galva pilna ideju, vietējie jau zina. Iepriekš tapis gan deltaplāns, aerokamanas, motorlaiva, bet nu - kāpurķēžu auto. Degumnieku ļaudis lepojas un ar nepacietību gaida jaunus tehnikas izgudrojumus.

„Cilvēks ar zelta rokām. Ko nevar cits uztaisīt, Arnis uztaisīs jebko. Kaut no mazākā dzelža uztaisīs, vienalga ko,” kaimiņa prasmes raksturo Zeps. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti