Pielietojot šaujamieroci, Kurzemē likumsargi aizturējuši no policijas bēgošu vīrieti

Pielietojot šaujamieroci, Kurzemē likumsargi aizturējuši no policijas bēgošu vīrieti, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Otrdien, 10.septembrī, ap plkst.10.30 Rojas novada Rudē, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto policijas transportlīdzekli, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonu uzmanību piesaistīja automašīnas "Volvo" vadītāja nepārliecinošais braukšanas veids.

Pārbaudot automašīnu datubāzē, likumsargi konstatēja, ka tai nav veikta tehniskā apskate un nav civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas, tādēļ pieņemts lēmums autovadītāju apturēt.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļa vadītāja braukšanas stils bija agresīvs un bīstams, tāpat vadītājs tuvojās apdzīvotai vietai un ar savu braukšanas veidu varēja radīt bīstamas situācijas, tika pieņemts lēmums pielietot dienesta šaujamieroci.

Likumsargi pa skaļruni vairākas reizes brīdināja, ka tiks pielietots dienesta šaujamierocis, taču transportlīdzekļa "Volvo" vadītājs nereaģēja un turpināja bēgšanu. VP amatpersonas raidīja gaisā brīdinājuma šāvienu, taču "Volvo" vadītājs joprojām turpināja bēgšanu, tāpēc tika izdarīti šāvieni pa automašīnas riepām. Neskatoties uz to, "Volvo" vadītājs, nesamazinot braukšanas ātrumu, turpināja bēgt, veicot braukšanas manevrus, lai no policijas attālinātos, stāstīja VP pārstāve.

Kādā līkumā "Volvo" automašīnas vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadību un nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebraucot elektriskā aploka žogā, to bojājot, atgriezās uz ceļa braucamās daļas un turpināja bēgšanu. Turpinot transportlīdzekļa vajāšanu un pārvietojoties pa meža ceļu, tika raidīti šāvieni tā virzienā. Kad transportlīdzekļa vadītājs apstājās, tajā esošās personas tika aizturētas, uzliekot roku dzelžus.

Pārliecinoties, vai kāds no abiem vīriešiem ir cietis, no viņiem tika saņemta noraidoša atbilde. Noskaidrojot abu vīriešu personas datus, 1958.gadā dzimušais pasažieris tomēr paziņojis, ka viņam sāp kreisās rokas mazais pirksts, tāpēc tika pieņemts lēmums izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri sniedza vīrietim pirmo palīdzību. Savukārt transportlīdzekļa "Volvo" vadītājs, 1987.gadā dzimis vīrietis, tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu, vai viņš ir bijis apreibinošo vielu ietekmē, teica policijas pārstāve.

Šeršņova informēja, ka vīrietim ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 85 līdz 120 eiro. Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro.

Par nepakļaušanos VP amatpersonu vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) ir uzsākta administratīvā lietvedība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Šeršņova skaidroja, ka VP amatpersonu lēmums, pielietot dienesta šaujamieroci likumpārkāpuma novēršanai, tiks izvērtēts dienesta pārbaudē, jo tā ir standarta procedūra tamlīdzīgos gadījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt