Pieļauj mainīt amatpersonām doto dāvanu izpirkšanas kārtību

Iespējams, ka kārtība, kādā tiek izpirktas dāvanas amatpersonām, ko tās saņēmušas savu tikšanos laikā ar ārvalstu kolēģiem, varētu tikt mainīta, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” sacīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vietniece Zaiga Barvida.

Viņa atzina, ka, iespējams, ir jāmaina kritēriji, kā dāvana tiek novērtēta un izpirkta. Uz šādu secinājumu daļēji pamudinājušas diskusijas ap bijušās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) sākotnēji par 20 eiro izpirkto gruzīnu mākslinieces Rusiko Chikvaudzes gleznu. Tagad gan glezna ir atdota Valsts kancelejai.

Arī sabiedrības par atklātību „Delna” vadītājs Gundars Jankovs bilda, ka dāvanu vērtēšanas sistēma ir jāpārskata. Viņaprāt, vislabāk būtu, ja dāvanas nodotu tirgū un attiecīgā amatpersona dāvanas varētu iegādāties atklātā procesā.

Barvida gan norādīja, ka šobrīd tiek gatavotas izmaiņas normatīvajos aktos, kas ļaus dāvanas atdot Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam. Tā jau šobrīd rīkojas Valsts prezidenta kanceleja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti