Pielaidi valsts noslēpumam zaudējušais Lazdovskis iecelts «Latvijas Valsts ceļu» valdē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, kurš amatu atstāja pēc tam, kad viņam anulēja pielaidi valsts noslēpumam, iecelts par Satiksmes ministrijas pārraudzībā esošā valsts uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi”  valdes locekli.  

Trešdien, 15.jūlijā, Satiksmes ministrijā (SM) notika VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC)  akcionāru sapulce, kurā Lazdovska apstiprināts LVC valdes locekļa amatā, informēja Satiksmes ministrija.

Lazdovskis Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ieguvis maģistra grādu ekonomikā. Strādājis par Tieslietu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru un ir bijis kapitāldaļu turētājs vairākās valsts kapitālsabiedrībās, tāpat strādājis Lauku atbalsta dienestā un Valsts zemes dienestā.

SM norādīja, ka Lazdovskim ir darbam LVC valdes locekļa amatā nepieciešamā izglītība, kā arī profesionāla darba pieredze valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, tai skaitā izpratne par jautājumiem, kas saistīti ar valsts autoceļu tīkla un autoceļu zemes pārvaldīšanu.

SM jūnijā bija izsludinājusi LVC valdes locekļa amata kandidātu konkursu kurā, uz LVC valdes locekļa amatu pieteicās trīs kandidāti. Saskaņā ar nolikumu konkurss tika organizēts divās  kārtās, pirmajā – dokumentu atlase, kā rezultātā uz otro kārtu tika virzīti visi trīs kandidāti. Otrajā kārtā tika vērtētas kandidātu spējas sniegt kompetentas atbildes uz jomai specifiskiem jautājumiem, saskarsmes spējas, komunikācijas prasme, svešvalodu zināšanas.

Jau ziņots, ka Lazdovskis, kuram februāra vidū atņemta pielaide valsts noslēpumam, 20.februārī iesniedzis atlūgumu. Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju, pielaide anulēta, lai gan tās derīguma termiņš bija mēneša beigās.

Pērnā gada februārī Ladovskis tika uzrunāts turpmāk ieņemt valsts sekretāra amatu Ekonomikas ministrijā un piedāvājumam piekritis.

Kopš 2008.gada Lazdovskis bijis Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, pirms tam vairāk nekā trīs gadus viņš bija Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektors. Savukārt laikā no 2000.gada līdz 2005.gadam Lazdovskis ieņēma dažādus amatus Lauku atbalsta dienestā, pildīja arī tā direktora vietnieka pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti