Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

K. Kariņš cer, ka pielaide valsts noslēpumam būs visiem ministriem

Pielaidi valsts noslēpumam arvien gaida četri ministri

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") cer, ka visi viņa valdības ministri saņems pielaidi darbam ar valsts noslēpumu saturošu informāciju. Pašlaik to arvien gaida četri ministri. Kam atļauju dot un kam ne – valsts drošības iestāžu veikto pārbaužu rezultāti par to varētu būt zināmi tuvākās nedēļas laikā.

Ministru kabinets drīz jau būs nostrādājis 100 dienas premjera Kariņa vadībā, bet pielaidi valsts noslēpumam no 14 valdības locekļiem arvien vēl nav saņēmuši četri. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV"), ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV"), labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"). Uz šo četru ministru lūgumiem pēc pielaidēm atbilžu nav ilgāk par parasto laiku, kas, pēc Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša iepriekš teiktā, ir aptuveni divi mēneši.

Ministriem ilgās gaidīšanas iemesli neesot zināmi.

"Neviens ar mani nav kontaktējies un nekāda papildu informācija nav pieprasīta," teica labklājības ministre Petraviča. Līdzīgi izteicās vides aizsardzības un pašvaldību attīstības  ministrs Pūce: "Es neesmu arī ne saukts, ne intervēts, nekādi jautājumi man nav uzdoti." Iekšlietu ministrs Ģirģens norādīja: "Manā rīcībā nav nekādu risku, lai šādu pielaidi pie valsts noslēpuma neiegūtu." Tikmēr ekonomikas ministrs Nemiro izteicās: "Es pieļauju domu, ka tas jautājums tiek risināts. Es uzticos drošības iestādēm."

SAB direktors saka – likums nav pārkāpts, jo arī tad, ja pārbaudi nevar pagūt trīs mēnešos, termiņu var pagarināt vēl pa trim mēnešiem.

"Tas apjoms, kas ir jāpārbauda, ir ļoti dažāds, un tas arī ir tas galvenais kritērijs šādās situācijās, kad ir jāizšķiras par to vai citu lēmumu," teica SAB direktors.

Jautāts, kad varētu gaidīt lēmumus, Maizītis teica: "Es ļoti ceru, ka tuvākās nedēļas laikā vismaz daļa no lēmumiem tiks pieņemti".

Visilgāk – nu jau vairāk nekā piecus mēnešus pielaidi ir gaidījis no partijas "KPV LV" Saeimā ievēlētais deputāts Aldis Gobzems, kurš solījis par pārmērīgu gaidīšanu sūdzēties tiesā. Gobzemam atbildi par pielaides saņemšanu SAB esot solījis sniegt trešdien, 24. aprīlī.

Bet par to, cik ilgi būs jāgaida četriem ministriem, pagaidām vēl nav zināms arī valdības vadītājam.

"Man nav nekādas informācijas ne par pagarinājumu, ne par nepagarinājumu, bet man arī nav vēl informācijas, ka kādam ir atteikts. Tātad es pieņemu un es uzticos mūsu kompetentām iestādēm, ka tās strādā, un laika gaitā es sagaidu un ceru, ka visiem valdības locekļiem būs šīs pielaides," teica Kariņš.

Premjers gan atzina, ka pie valdības galda ir stabils vairākums ar ministriem, kuriem pielaides ir, un valdība varot strādāt pilnā sparā bez traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti